Projekty rozporządzeń Ministra Rozwoju i Finansów

14.12.2016
Fundacja Rozwoju Rachunkowości w Warszawie została zaproszona do konsultacji projektów rozporządzeń. Na stronie Rządowego Centrum Legislacji w zakładce „Rządowy proces legislacji” zamieszczono 3 projekty rozporządzeń Ministra Rozwoju i Finansów:

- w sprawie wzorów dokumentów związanych z rejestracją w zakresie podatku od towarów i usług;
- w sprawie wzoru informacji podsumowującej w obrocie krajowym;
- w sprawie informacji podsumowującej o dokonanych wewnątrzwspólnotowych transakcjach.
...

Dowiedz się więcej

Jubileuszowy rok doradcy podatkowego

12.12.2016
W tym roku obchodzimy 20 lat funkcjonowania zawodu zaufania publicznego – doradcy podatkowego. Został on powołany ustawą o doradztwie podatkowym z 5 lipca 1996r.
...

Dowiedz się więcej

Mikołajki w FRR!

06.12.2016
Z okazji mikołajek Fundacja Rozwoju Rachunkowości przygotowała niespodziankę dla swoich klientów. Każdy, kto zgłosi się dziś (6.12.2016), na jedno z poniższych szkoleń otrzyma rabat od 15 do 50%.

-50%
Akcja Bilans 2016 w Katowicach.

-15%
Akcja Bilans 2016 w Warszawie.
Zmiany w podatkach 2017 w Warszawie.
Inwentaryzacja roczna, środki trwałe oraz wartości niematerialne, w świetle polskiego prawa bilansowego i podatkowego w Warszawie.

Serdecznie zapraszamy!

Dowiedz się więcej

Nowe stanowisko Ministerstwa Finansów odnośnie inwentaryzacji

05.12.2016
W Dzienniku Urzędowym Ministerstwa Finansów z 28.07.2016 r. ogłoszono stanowisko Komitetu Standardów Rachunkowości w sprawie inwentaryzacji drogą spisu z natury zapasów materiałów, towarów, wyrobów gotowych i półproduktów.
...

Dowiedz się więcej

Usługowe Prowadzenie Ksiąg

01.12.2016
Od 10 sierpnia 2014 roku obowiązują zmiany dotyczące wymogów związanych z usługowym prowadzeniem ksiąg rachunkowych i podatkowych.
...

Dowiedz się więcej

Black Friday w FRR

25.11.2016
Dziś na całym świecie rozpoczyna się okres przedświątecznych wyprzedaży, znany pod hasłem Black Friday. Udział w akcji weźmie również Fundacja Rozwoju Rachunkowości. Klienci. którzy zgłoszą się dziś (25.11.2016) na jedno z poniższych szkoleń, będą mogli skorzystać ze zniżki od 10 do 50%

-50%
Akcja Bilans 2016 w Katowicach.
Akcja Bilans 2016 w Warszawie.
Różnice rachunkowości finansowej i zarządczej w Katowicach.

-25%
Analiza Finansowa - warsztaty praktyczne w MS Excel w Warszawie.
Konsolidacja Sprawozdań Finansowych, instrumenty finansowe, oraz przepływy pieniężne w oparciu o MSF/MFFR...

Dowiedz się więcej

USTAWA O VAT JUŻ ZMIENIONA

23.11.2016
W ubiegłym tygodniu Sejm przyjął projekt ustawy, która wprowadza duże zmiany w podatku VAT. Nowelizacja wprowadza przepisy, które mają uszczelnić system podatkowy, oraz zapobiegać wyłudzeniom. Ustawa wejdzie w życie 1 stycznia 2017 r. ale niektóre z jej przepisów będą obowiązywały od 1 stycznia 2018 roku.
...

Dowiedz się więcej

Zasada wolności gospodarczej kanwą Konstytucji Dla Biznesu

21.11.2016
Jednym z pomysłów na usprawnienia polskiego biznesu jest stworzenie „Konstytucji Dla Biznesu”. Prace prowadzone są przez Ministerstwo Rozwoju. Dokumentowi przewodzi hasło - \"To co nie jest zabronione prawem będzie dozwolone\". Konstytucja ma stanowić zbiór rozwiązań prawnych, które pobudzą do rozwoju polską przedsiębiorczość a opierać się będą na zasadzie wolności gospodarczej.
...

Dowiedz się więcej

Podatek jednolity coraz bliżej

18.11.2016
Od kilku tygodni trwają dyskusje na temat założeń dotyczących wprowadzenia jednej daniny – jednolitego podatku. Celem zmian jest uproszczenie systemu podatkowego oraz zniesienie degresywności. System wprowadzany przez rząd ma być przejrzysty . Poszczególne składowe podatku mają być wyliczane przez Ministerstwo Finansów oraz przekazywane do ZUS i NFZ.
...

Dowiedz się więcej

Naruszenie obowiązku ws. e-deklaracji będzie stanowić wykroczenie

16.11.2016
Aktualna wersja projektu tzw. dużej nowelizacji ustawy o VAT zakłada, że złożenie deklaracji z pominięciem zastosowania środków komunikacji elektronicznej, będzie uznane za wykroczenie skarbowe. Nowela w MF ma obowiązywać na początku 2017 r.
...

Dowiedz się więcej

Koniec roku - czas na inwentaryzację !

15.11.2016
Ostatni kwartał roku obrotowego jest czasem, w którym można rozpocząć inwentaryzację środków trwałych. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, spis niektórych składników majątku można . Obowiązujące przepisy wskazują, że spisywanie niektórych składników majątku można zacząć 3 miesiące przed końcem roku.
...

Dowiedz się więcej

Podatek CIT obejmie fundusze inwestycyjne zamknięte (FIZ)

14.11.2016
Od 2017 roku zostaną opodatkowane podatkiem dochodowym CIT tzw. fundusze inwestycyjne zamknięte –(FIZ) – projekt ustawy został zgłoszony przez posłów PIS. Wywołało to ogromne zaskoczenie, ponieważ zmiany, których podstawowym celem są fundusze zamknięte mogą wywrócić tą część rynku do góry nogami.
...

Dowiedz się więcej

Zmiany w zakresie odpowiedzialności podatkowej

10.11.2016
Ministerstwo Pracy, Rodziny i Polityki Społecznej przygotowało projekt nowelizacji ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych, który zakłada uregulowanie przepisów odnoszących się do przedawnienia zobowiązań, wynikających z decyzji o przeniesieniu odpowiedzialności podatkowej na osobę trzecią.
...

Dowiedz się więcej

Od stycznia 2017 r. nastąpią zmiany w zatrudnianiu cudzoziemców w Polsce

09.11.2016
Zatrudnianie cudzoziemców to bardzo złożony proces, który wymaga od przedsiębiorców znajomości nie tylko prawa pracy, ale także innych regulacji w tym unijnych oraz orzecznictwa. Od 1 października 2016 r. oraz 1 stycznia 2017 roku wejdą w życie nowe przepisy odnoszące się do zatrudniania cudzoziemców, które wywołują spore kontrowersje pośród polskich pracodawców.
...

Dowiedz się więcej

 z  8 następna

Filtry

Jesteś zainteresowany szkoleniami zamkniętymi
przygotowanymi zgodnie z potrzebami Twojej firmy?

Zadzwoń!
  • Warszawa zadzwoń 22 583 10 00
  • Katowice zadzwoń 32 353 09 26
zamknij
zamknij

zamknij