Nie musisz wychodzić z domu – zostań ASYSTENTEM DS. KSIĘGOWOŚCI ONLINE

29.04.2020
Koronawirus zdestabilizował życie zawodowe i rodzinne wielu osób. Musieliśmy odłożyć wiele planów, straciliśmy też wiele możliwości. Musimy jednak pamiętać, że nawet nie wychodząc z domu możemy kształcić się i zdobywać nowe umiejętności także ONLINE. Jeżeli interesuję Cię zawód księgowego i rozpoczęcie nauki w tym kierunku możesz zapisać się na kurs internetowy, a już niedługo zrozumiesz na czym polega księgowość oraz uzyskasz niezbędne certyfikaty potwierdzające Twoje umiejętności.

Dowiedz się więcej

Ustawa antykryzysowa (tarcza 2.0) – najistotniejsze ustalenia

28.04.2020
Ustawa z dnia 16 kwietnia 2020 r. o szczególnych instrumentach wsparcia w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2 (Dz. U. poz. 695), dalej zwana ustawą antykryzysową - tarcza 2.0, wprowadziła zmiany m.in. w ustawie z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych, czyli tzw. specustawie.

Dowiedz się więcej

Otrzymanie pomocy w ramach Tarczy Finansowej PFR a złożenie deklaracji VAT

24.04.2020
W ramach Tarczy Finansowej Polskiego Funduszu Rozwoju – PFR rząd uruchamia nowy program pomocowy skierowany do firm, które ucierpiały wskutek pandemii koronawirusa.

Dowiedz się więcej

Dodatkowe prawa i obowiązki pracowników w czasie epidemii koronawirusa

22.04.2020
W Dz.U. z dnia 19.04.2020 r. pod poz. 697 opublikowano rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 19 kwietnia 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (weszło w życie z dniem ogłoszenia).

Dowiedz się więcej

Przedłużenie umów najmu w czasie epidemii koronawirusa

21.04.2020
Ustawą o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych oraz niektórych innych ustaw - wprowadzono przepisy zabezpieczające interesy najemców lokali mieszkalnych oraz usługowych.

Dowiedz się więcej

Przedłużenie terminów PIT/CIT w 2020 r.

20.04.2020
Tarcza antykryzysowa wprowadziła bardzo ważne zmiany na gruncie podatków PIT i CIT. W związku z epidemią przedłużono wiele ważnych terminów w podatkach dochodowych.

Dowiedz się więcej

Pożyczka 5.000 ZŁ dla mikroprzedsiębiorcy

15.04.2020
Zgodnie z art. 15zzd ust. specustawy starosta może, na podstawie umowy, udzielić ze środków Funduszu Pracy jednorazową pożyczkę mikroprzedsiębiorcy, który prowadził działalność gospodarczą przed 1 marca 2020 roku. Aby uzyskać takie świadczenie, należy złożyć wniosek o pożyczkę do powiatowego urzędu pracy, właściwego ze względu na miejsce prowadzenia działalności gospodarczej.

Dowiedz się więcej

Szkolenia online w FRR - informacje organizacyjne

15.04.2020
Szanowni Państwo, Wychodząc naprzeciw sytuacji, która nas wszystkich zastała, dbając o Państwa i własne bezpieczeństwo oraz zdrowie opracowaliśmy szeroką ofertę kursów i szkoleń realizowanych w formie online. Szkolenia te są przeprowadzane za pomocą platformy na którą loguje się trener oraz Uczestnicy. W rzeczywistym czasie przedstawiane są konkretne zagadnienia, a Państwo mają możliwość zadawania pytań za pomocą czatu.

Dowiedz się więcej

Nie musisz wychodzić z domu - zostań księgowym ONLINE

14.04.2020
Pandemia koronawirusa ingeruje w każdy aspekt życia zawodowego oraz prywatnego. Czujemy niepokój, co dalej z naszymi miejscami pracy, z naszymi planami na przyszłość oraz z płynnością finansową domowego budżetu. Nikt nie wie, jaki dalszy scenariusz szykuje nam życie, niemniej nawet nie wychodząc z domu możemy poznać nowy zawód, podnosić nasze kwalifikacje lub przypomnieć czy też usystematyzować swoją wiedzę. Firma FRR już dzisiaj oferuje początkową ścieżkę kariery księgowego online - od asystenta do samodzielnego księgowego.

Dowiedz się więcej

Tymczasowy profil zaufany na czas pandemii koronawirusa

10.04.2020
Profil zaufany to potwierdzony zestaw danych, które jednoznacznie identyfikują jego posiadacza w usługach podmiotów publicznych w internecie. Te dane to imię (imiona), nazwisko, data urodzenia oraz numer PESEL. Profil zaufany jest tak zabezpieczony, aby nikt – poza jego właścicielem – nie mógł go użyć. Dzięki temu każda osoba, która ma profil zaufany i użyje go w usłudze internetowej podmiotu publicznego, jest wiarygodna.

Dowiedz się więcej

Przesunięcie wejścia w życie nowego JPK_VAT i innych terminów VAT

08.04.2020
W wyniku wprowadzenia rozwiązań antykryzysowych (tzw. tarczy) a co za tym idzie nowelizacji ustawy o VAT, przesunięto niektóre obowiązki, jakie miały zostać nałożone na podatników już od 1 kwietnia 2020 r.

Dowiedz się więcej

Wniosek o dofinansowanie do wynagrodzenia w okresie przestoju ekonomicznego

06.04.2020
W świetle przepisów, pracownikowi objętemu przestojem ekonomicznym (w związku ze spadkiem obrotów z działalności gospodarczej w następstwie wystąpienia koronawirusa) pracodawca wypłaca wynagrodzenie obniżone nie więcej niż o 50 procent (ale nie niższe niż w wysokości co najmniej minimalnego wynagrodzenia za pracę).

Dowiedz się więcej

Jaki przedsiębiorca może skorzystać ze zwolnienia z ZUS przez 3 miesiące

03.04.2020
Zgodnie z art. 31zo specustawy niektórzy przedsiębiorcy mogą skorzystać ze zwolnienia z obowiązku opłacenia składek ZUS należnych za okres od dnia 1 marca do 31 maja 2020 r.

Dowiedz się więcej

Przesunięcie terminów dotyczących sprawozdawczości finansowej w związku z epidemią COVID-19

01.04.2020
W Dz. U. z 31 marca 2020 r. poz. 570, opublikowano rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 31 marca 2020 r. w sprawie określenia innych terminów wypełniania obowiązków w zakresie ewidencji oraz w zakresie sporządzenia, zatwierdzenia, udostępnienia i przekazania do właściwego rejestru, jednostki lub organu sprawozdań lub informacji.

Dowiedz się więcej

 z  1

Filtry

Jesteś zainteresowany szkoleniami zamkniętymi
przygotowanymi zgodnie z potrzebami Twojej firmy?

Zadzwoń!
  • Warszawa zadzwoń 22 583 10 00
  • Katowice zadzwoń 32 353 09 26
zamknij
zamknij

zamknij