Facebook

Szkolenia, kursy zawodowe i publikacje z dziedziny rachunkowości, finansów, księgowości, prawa, podatków. Katowice i Warszawa. Dowiedz się więcej!

Fundacja Rozwoju Rachunkowości | Szkolenia, kursy zawodowe

Fundacja Rozwoju Rachunkowości

Aktualności

Możliwość wycofania zgody w RODO 15-02-2018

Zgodnie z definicją zgody zawartą w RODO, powinna ona być dobrowolna, konkretna, świadoma i jednoznaczna. Przepisy Roporządzenia mocno podkreślają kwestię „dobrowolności” zgody.

Milczenie, okienka domyślnie zaznaczone lub niepodjęcie działania nie powinny zatem oznaczać zgody. Zgoda powinna dotyczyć wszystkich czynności przetwarzania dokonywanych w tym samym celu lub w tych samych celach, jeżeli przetwarzanie służy różnym celom, potrzebna jest zgoda na wszystkie te cele.
...

Więcej

Rozliczenia podatkowe osób fizycznych – ustawa PIT 13-02-2018

Przypominamy, iż podatnicy, którzy są opodatkowani podatkiem dochodowym od osób fizycznych są zobowiązani do 30 kwietnia 2018 złożyć w Urzędzie Skarbowym swoje zeznanie podatkowe. Podatek dochodowy jest podatkiem osobistym, co oznacza, że podatnikiem jest każda osoba fizyczna osiągająca przychód. Źródłami przychodów są m.in.:
...

Więcej

Nie używasz Windowsa?? Możesz mieć problemy z Urzędem Skarbowym. 12-02-2018

Od 1 stycznia 2018 obowiązek wysyłania Jednolitego Pliku Kontrolnego dotyczy już wszystkich przedsiębiorców. Po niespełna 2 miesiącach funkcjonowania systemu, okazało się jednak, że bezpłatna aplikacja dostępna jest tylko dla jednego systemu operacyjnego.
...

Więcej

Zmiana sposobu opłacania zaliczek na podatek dochodowy 05-02-2018

20 lutego 2018 roku mija termin wyboru kwartalnych lub uproszczonych zaliczek na podatek dochodowy na 2018 rok.
...

Więcej

Ministerstwo Finansów chce wprowadzić zmiany dla najmniejszych przedsiębiorców 31-01-2018

Ministerstwo Finansów umieściło na swojej stronie internetowej projekt rozporządzenia w sprawie sposobu przesyłania za pomocą środków komunikacji elektronicznej ksiąg podatkowych oraz wymagań technicznych dla informatycznych nośników danych, na których te księgi mogą być zapisane i przekazywane w celu poddania go konsultacjom.
...

Więcej

kup książkę

Kontakt

Proszę czekać...
proszę czekać