Facebook

Szkolenia, kursy zawodowe i publikacje z dziedziny rachunkowości, finansów, księgowości, prawa, podatków. Katowice i Warszawa. Dowiedz się więcej!

Fundacja Rozwoju Rachunkowości | Szkolenia, kursy zawodowe

Fundacja Rozwoju Rachunkowości

Aktualności

Zagraniczny dochód dziecka może pozbawić rodziców ulgi prorodzinnej 23-04-2018

Podatnik w 2014 jako ojciec wykonywał władzę rodzicielską względem swojego pełnoletniego i uczącego się syna. W 2014 roku syn wyjechał do Niemiec, gdzie podjął sezonową pracę, z której uzyskał dochód przekraczający 3 089 zł (dochód syn uzyskał tylko w Niemczech). Podatnik uważał, że pomimo osiągniętego przez syna dochodu i tak przy rozliczeniu podatkowym przysługuje mu prawo do skorzystania z ulgi prorodzinnej. Dyrektor Izby Skarbowej stwierdził, że uzyskanie w 2014 r., przez pełnoletnie i uc...

Więcej

Kasy online 10-04-2018

Rada Ministrów w dniu 5 kwietnia 2018 r. przyjęła przygotowany przez Ministerstwo Finansów projekt nowelizacji ustawy o VAT oraz ustawy Prawo o miarach, umożliwiającym wprowadzenie kas fiskalnych online.
...

Więcej

Nadużycia w zatrudnianiu niepełnosprawnych 06-04-2018

W ostatnich tygodniach Państwowa Inspekcja Pracy odbiera coraz więcej sygnałów o nadużyciach pracodawców zatrudniających osoby niepełnosprawne.
...

Więcej

Wesołych świąt! 30-03-2018

Więcej

Podatek od czynności cywilno-prawnych 27-03-2018

Podatkiem od czynności cywilnoprawnych są objęte niektóre czynności występujące w obrocie gospodarczym. Podstawowym aktem prawnym regulującym podatek jest ustawa z dnia 9 września 2000 r. o podatku od czynności cywilnoprawnych.
...

Więcej

kup książkę

Kontakt

Proszę czekać...
proszę czekać