Nawet pół miliona zł zapłacą menedżerowie za udział w zmowie

30.07.2012
Jedną z najistotniejszych konsekwencji naruszenia przepisów prawa antymonopolowego jest możliwość nałożenia przez prezes UOKiK na przedsiębiorcę kary do 10 proc. jego rocznego przychodu (art. 106 ust. 1 ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów, Dz.U. 2007 r. nr 50, poz. 331 – ustawa o.k.i.k.).
...

Dowiedz się więcej

Ustanowienie służebności przesyłu - jakie wynagrodzenie?

23.07.2012
Właściciele gruntów, na których znajdują się urządzenia przesyłowe takie jak: słupy, linie energetyczne, transformatory czy też rury gazowe, mogą liczyć na odpowiednie wynagrodzenie za ustanowienie służebności przesyłu. W celu uregulowania sytuacji prawnej nieruchomości, w pierwszej kolejności należy sprawdzić księgę wieczystą nieruchomości, gdyż może okazać się, iż widnieje tam wpis o bezpłatnym ustanowieniu służebności na rzecz przedsiębiorstwa energetycznego. Jeśli jednak dotychczas nie ustan...

Dowiedz się więcej

100% dopłata z ZFŚS do kolonii wolna od podatku

16.07.2012
Dopłata w pełnej wysokości (100%) na podstawie przedstawionego rachunku za udział w zorganizowanej formie wypoczynku dziecka pracownika, przyznana zgodnie z regulaminem ZFŚS, jest wolna od podatku dochodowego na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 78 ustawy o pdof. Takie stanowisko zajął Minister Finansów w interpretacji indywidualnej z dnia 24 kwietnia 2012 r., nr DD3/033/61/CRS/11/PK-27.

Źródło
...

Dowiedz się więcej

Kary dla pracodawcy za zbyt wysoką temperaturę w miejscu pracy

12.07.2012
W ciągu ostatniego upalnego tygodnia do Okręgowych Inspektoratów Pracy wpłynęło po kilkanaście zawiadomień o łamaniu praw pracowniczych. Chodziło o zbyt wysoką temperaturę na stanowisku pracy. Państwowa Inspekcja Pracy przypomina, że obowiązkiem pracodawcy jest zapewnienie pracownikom odpowiednich warunków pracy w takiej pogodzie, w tym również napojów i możliwości częstszych przerw.
...

Dowiedz się więcej

Nowy standard ułatwi korekty wprowadzane do ksiąg

09.07.2012
Zmiana wartości szacunkowych nie wymaga przekształcania danych porównawczych obejmujących rok poprzedni - mówi Joanna Dadacz, przewodnicząca Komitetu Standardów Rachunkowości, dyrektor Departamentu Rachunkowości w Ministerstwie Finansów.
...

Dowiedz się więcej

Firma odliczy wydatek na szkolenie współpracownika

02.07.2012
Problem z rozliczeniem podatkowym dotyczy osób, które nie są pracownikami firmy (np. banków, towarzystw ubezpieczeniowych), lecz podmiotami samodzielnie prowadzącymi działalność gospodarczą. Zapłata za noclegi oraz wyżywienie związane z edukacją agentów, jeżeli nie stanowi reprezentacji może być kosztem podatkowym.
...

Dowiedz się więcej

 z  1

Filtry

Jesteś zainteresowany szkoleniami zamkniętymi
przygotowanymi zgodnie z potrzebami Twojej firmy?

Zadzwoń!
  • Warszawa zadzwoń 22 583 10 00
  • Katowice zadzwoń 32 353 09 26
zamknij
zamknij

zamknij