W imieniu Fundacji Rozwoju Rachunkowości w Polsce
pragniemy Państwu podziękować za okazane nam zaufanie
w mijającym roku 2017.
Proszę przyjąć od nas najserdeczniejsze życzenia
- radosnych Świąt Bożego Narodzenia
oraz sukcesów w Nowym Roku 2018. Piotr Stefańczyk - Prezes Zarządu
oraz Zespół Fundacji Rozwoju Rachunkowości w Polsce
Ministerstwo Finansów zaprasza do zgłaszania uwag do projektu rozporządzenia Ministra Rozwoju i Finansów zmieniającego rozporządzenie w sprawie miejsca świadczenia usług oraz zwrotu kwoty podatku naliczonego jednostce dokonującej nabycia (importu) towarów lub usług.
Interpretacja indywidualna (3063-ILPP1-3.4512.30.2017.2.JN) z 7.04.2017
Stan faktyczny: Firma jest kompleksowym wykonawcą stoisk targowych. Przy wykonaniu stoiska posługuje się licznymi podwykonawcami, którzy wykonują takie prace jak prace stolarskie, kładzenie wykładzin i podłóg, roboty elektryczne, prace graficzne, prace wyposażeniowe, montaż mebli, demontaż stoiska, transport mebli i stoiska. Firma, realizując kompleksową budowę stoiska targowego, działa jako podwykonawca przy większych zleceniach (jako jeden z wielu podwykonawców) lub działa na zlecenie np. agencji reklamowej ...
Przedstawiciele firm księgowych wystąpili w ostatnich dniach do Ministerstwa Finansów o przywrócenie obowiązku posiadania certyfikatu księgowego dla osób prowadzących biura rachunkowe.
...
Projektowane zmiany, od 1 stycznia 2018 r., w zakresie przepisów limitujących
wysokość kosztów uzyskania przychodów związanych z umowami o usługi niematerialne.
...
Zgodnie z uchwaloną prze Sejm ustawą z dnia 27 października 2017 r. o zmianie
ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych oraz ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne, od 1 stycznia 2018 r., zostaną wprowadzone nowe regulacje dotyczące podatku dochodowego od nieruchomości komercyjnych.
...
Z wielką radością informujemy, że nasz wieloletni wykładowca – Pan Łukasz Domagała został ustanowiony biegłym sądowym z zakresu „zamówienia publiczne i podatek akcyzowy”.
Gratulujemy Panu Łukaszowi i życzymy dalszych sukcesów zawodowych!
Zapraszamy Państwa do udziału w szkoleniach prowadzonych przez Pana Łukasza (zobacz listę szkoleń).
Ministerstwo Finansów na swojej stronie internetowej zamieściło w ostrzeżeniach i wyjaśnieniach podatkowych komunikat na temat ustalania podstawy opodatkowania VAT dla towarów sprzedawanych w formie zestawów. Dotyczy to przede wszystkim zestawów (oferowanych jako promocyjne), składających się z towarów opodatkowanych podstawową stawką VAT oraz obniżoną stawką VAT. W takim przypadku przez przedsiębiorców zawyżana jest cena towaru opodatkowanego stawką obniżoną VAT, przy jednoczesnym zaniżaniu ce...
Zgodnie z propozycją Ministerstwa Rozwoju i Finansów w 2018 roku wierzyciele będą mogli nie tylko w podatku VAT, ale również w podatku dochodowym skorzystać z ulgi na złe długi - odliczenie od podstawy opodatkowania po stronie wierzycieli i doliczenie do podstawy opodatkowania po stronie dłużników. Wierzyciele będą mogli pomniejszyć swój dochód do opodatkowania, jeżeli dłużnik nie zapłaci im przez 120 dni od ustalonego terminu płatności. Okres 120 dni będzie liczony od pierwszego dnia następującego po wskazanej na fakturze (rachunku) lub umowie dacie upływu terminu do uregulowania zobowiązania. Z kolei dłużnik będzie musiał po upływie 120 dni doliczyć do swojego przychodu kwotę, której nie zapłacił, będzie obowiązany do zwiększenia podstawy opodatkowania. Poniesienie straty podatkowej nie będzie przeszkodą w rozliczeniu nowej „ulgi na złe długi” zarówno po stronie wierzyciela jak i dłużnika. Wierzyciel dokona zwiększenia warto...
W świetle przepisów ustawy o podatku od towarów i usług prawo do otrzymania zwrotu podatku VAT, zapłaconego przy nabyciu towarów w Polsce, mają wyłącznie podróżni będący osobami fizycznymi, którzy nie mają stałego miejsca zamieszkania na terytorium Unii Europejskiej. Zwrot podatku od towarów i usług w związku z tym może być dokonany jedynie podróżnemu zamieszkałemu w państwie trzecim. (art.126 ustawy VAT).
...