Wesołych Świąt

23.12.2013
Szanowni Państwo,

w imieniu Fundacji Rozwoju Rachunkowości
pragniemy gorąco podziękować za okazane nam
zaufanie w mijającym roku 2013.
Proszę przyjąć od nas najserdeczniejsze życzenia
- radosnych Świąt Bożego Narodzenia
oraz sukcesów w Nowym Roku 2014!

Zespół Fundacji Rozwoju Rachunkowości


Wesołych Świąt

Dowiedz się więcej

NOWOROCZNA PROMOCJA CENOWA !!! OD 14% RABATU NA 2014 ROK!!!

06.12.2013
SUPER OFERTA TYLKO DO 10 STYCZNIA !!!
NOWOROCZNA PROMOCJA CENOWA NA WYBRANE SZKOLENIA Z OFERTY
OD 14% RABATU NA 2014 ROK!!!


Szczegółowe informacje dotyczące rabatów znajdują się w zakładce szkolenia.

Serdecznie polecamy.

Dowiedz się więcej

Sprawdź, co zmieni się w VAT od nowego roku

02.12.2013
Rewolucja w opodatkowaniu towarów używanych, zmiana zasad fakturowania - to tylko niektóre nowości w VAT od nowego roku.
...

Dowiedz się więcej

Różnice kursowe ustala się w momencie zapłaty

19.11.2013
Cena sprzedaży udziałów lub akcji często ustalana jest w walucie obcej. Przy takiej transakcji występują zwykle różnice kursowe. W jaki sposób prawidłowo je rozliczyć?

Różnice wynikające ze zmiany kursu walutowego między dniem poniesienia kosztu, czyli podpisania umowy sprzedaży, a dniem zapłaty za udziały lub akcje stanowią przychód lub koszt uzyskania przychodu wpływający na podstawę opodatkowania CIT.
Źródło
...

Dowiedz się więcej

Podziękowania - kursy zawodowe

05.11.2013
Mamy przyjemność pochwalić się bardzo przyjemnym listem, jednej z uczestniczek ostatniej edycji naszych kursów zawodowych. Treść listu zamieszczamy poniżej.


"Pani Lidio,

Dziękuję Pani oraz osobom prowadzącym kurs usługowe prowadzenie ksiąg rachunkowych.
...

Dowiedz się więcej

Projekt zmian rozliczania VAT w jednostkach budżetowych gmin

29.10.2013
Do końca roku Ministerstwo Finansów przedstawi koncepcję rozliczania VAT w jednostkach budżetowych gmin. Resort zapewnia, że dołoży starań, aby skutki uchwały NSA z 24 czerwca 2013 r. (sygn. akt I FPS 1/13; sąd uznał, że jednostki te nie mogą być samodzielnymi podatnikami VAT) były jak najmniej uciążliwe.
Źródło

Więcej informacji na temat rozliczenia Vatu w działalności podmiotów sektora finansów publicznych można uzyskać na szkoleniu:
VAT W SEKTORZE PUBLICZNYM

Dowiedz się więcej

Imprezy kulturalne organizowane przez OPP mogą być wolne od rozliczenia z fiskusem

25.10.2013
Fundacji urządzającej koncerty nie można automatycznie pozbawić prawa do zwolnienia z VAT tylko dlatego, że nie ma statusu teatru czy opery. Według Naczelnego Sądu Administracyjnego o tym, czy usługi kulturalne są objęte preferencją, decyduje to, czy świadczy je podmiot o charakterze instytucji kulturalnej, a nie to, czy jest on wpisany do państwowego rejestru.
Źródło

Więcej informacji na ten temat można uzyskać na szkoleniu:
Rachunkowość i podatki NGO Dowiedz się więcej...

Dowiedz się więcej

Składki od świadczeń pozapłacowych

17.10.2013
Wielu pracodawców, obok wypłaty wynagrodzenia, finansuje zatrudnionym świadczenia pozapłacowe, np. abonamenty medyczne, karnety sportowe, bilety do teatrów lub innych placówek kulturalnych i rekreacyjnych. Wartość świadczeń, sfinansowanych przez płatnika, stanowi w większości przypadków podstawę do oskładkowania.
Jeżeli jednak pracodawca kontynuuje ich udzielanie zatrudnionym korzystającym z urlopu macierzyńskiego lub wychowawczego, od ich wartości pieniężnej nie należy opłacać składek ZUS.
Źródło...

Dowiedz się więcej

Dzień Edukacji Narodowej

14.10.2013
Z okazji dnia Edukacji Narodowej pragniemy serdecznie podziękować wszystkim naszym trenerom i wykładowcom za trud włożony w rozwój wiedzy merytorycznej środowiska biznesu i osób prywatnych. Wykładowcami prowadzącymi kursy i szkolenia są wybitni specjaliści-praktycy w zakresie rachunkowości, finansów, podatków, kadr. Są wśród nich przedstawiciele Izb i Urzędów Skarbowych, wykładowcy wyższych uczelni, praktycy - prawnicy, doradcy podatkowi, biegli rewidenci, główni księgowi, dyrektorzy, kontrolerz...

Dowiedz się więcej

Nowe wzory formularzy ZUS od 1 listopada 2013 r.

10.10.2013
Minister Pracy i Polityki Społecznej wydał rozporządzenie dotyczące nowych wzorów formularzy: ZUS ZUA, ZUS ZCNA, ZUS ZZA, ZUS ZIUA, ZUS ZWUA, ZUS RCA, ZUS RZA, ZUS DRA, ZUS ZSWA. Nowe wzory formularzy ZUS obowiązują począwszy od 1 listopada 2013 roku Dotychczasowe druki ZUS można stosować jeszcze do końca 2013 r.
Źródło

Zapraszamy na kurs CERTYFIKOWANY KURS KADRY I PŁACE OD PODSTAW – weekendowo, którego celem jest przygotowanie słuchaczy do samodzielnej pracy w działach kadrowo-płacowych przedsiębiorstw i instytucji.
...

Dowiedz się więcej

Dni Ubezpieczonego w ZUS. Będą darmowe porady.

07.10.2013
Od dzisiaj do piątku przy specjalnych stoiskach na zainteresowanych będą czekać eksperci zakładu. Będzie się można na przykład dowiedzieć czy nasz pracodawca regularnie odprowadza za nas składki i czy we właściwej wysokości.
Zaplanowano również szkolenia.
Źródło

Więcej informacji na temat rozliczeń ZUS można uzyskać na warsztacie "ZUS - WARSZTATY PRAKTYCZNE Z WYKORZYSTANIEM PROGRAMU PŁATNIK"
Serdecznie polecamy.

Dowiedz się więcej

REWOLUCJA w podatkach. Fiskus sam wypełni Twój PIT.

18.09.2013
Zbliża się koniec ślęczenia nad corocznymi PIT-ami. Rozliczenia za 2014 r. przygotują za nas urzędy skarbowe. Podatnik będzie je tylko zatwierdzać.
...

Dowiedz się więcej

Nowe składki ZUS na 2014 rok

10.09.2013
Znamy już wysokość składek ZUS obowiązujących w 2014 roku. Ile tym razem zapłacą osoby prowadzące działalność gospodarczą? Jak co roku, czeka nas podwyżka.
...

Dowiedz się więcej

Będą nowe wzory formularzy do rozliczeń

05.09.2013
Podatek dochodowy za 2013 rok osoby fizyczne rozliczą na nowych formularzach. Minister finansów przygotował projekt zmian w tym zakresie. Modyfikacje zostaną wprowadzone do PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38, PIT-39 i PIT-40 oraz do ich załączników.
Źródło

Więcej informacji na temat zmian w podatkach mogą Państwo uzyskać na szkoleniu "PODATKI 2013 - ZMIANY W USTAWIE O PODATKU VAT, PIT i CIT OD KWIETNIA I STYCZNIA 2013 r."
WARSZAWA, 10.09.2013

Dowiedz się więcej

Zamówienia Publiczne w Praktyce

30.08.2013
Pismo „Zamawiający. Zamówienia Publiczne w Praktyce” tworzy pierwszą w Polsce „Czarną listę barier dla zamawiających”. Projekt ma na celu zidentyfikowanie przepisów, które utrudniają udzielanie dobrych zamówień publicznych.
...

Dowiedz się więcej

 z  4 następna

Filtry

Jesteś zainteresowany szkoleniami zamkniętymi
przygotowanymi zgodnie z potrzebami Twojej firmy?

Zadzwoń!
  • Warszawa zadzwoń 22 583 10 00
  • Katowice zadzwoń 32 353 09 26
zamknij
zamknij

zamknij