Menu

Szkolenie ma ukazać słuchaczom korzyści wynikające z funkcjonowania systemów controllingowych, jak również przedstawić alternatywne koncepcje podejścia do obszaru kosztowego przedsiębiorstwa. Ma również za cel nauczyć słuchaczy praktycznego posługiwania się kluczowymi czynnikami sukcesu (KCS) oraz kluczowymi wskaźnikami efektywności (KPI).
Szkolenie dostarczy również wiedzy na temat efektywnego budżetowania i istoty tworzenia biznesplanów, zarówno dla całego przedsiębiorstwa, jak też szczególnych przedsięwzięć.
1. Controlling operacyjny i strategiczny
2. Realizacja rachunkowości zarządczej w praktyce
3. Tradycyjne i nowoczesne systemy rachunku kosztów
4. Analizy przypadków i zadania
5. Zarządzanie progiem rentowności
6. Cele realizowane przez budżetowanie
7. Rodzaje budżetów i zasady budżetowania
8. Wady i ograniczenia tradycyjnego budżetowania
9. Założenia dotyczące współczesnego budżetowania
10. Koncepcja zarządzania poza budżetem
11. Biznes plan jako źródło informacji finansowej
12. Finansowe i niefinansowe kluczowe wskaźniki efektywności
Opiekun: Paulina Kołątaj
CONTROLLING I BUDŻETOWANIE Z UWZGLĘDNIENIEM BIZNESPLANÓW I KPIOpiekun: Magdalena Strzelczyk
CONTROLLING I BUDŻETOWANIE Z UWZGLĘDNIENIEM BIZNESPLANÓW I KPIOpiekun: Magdalena Strzelczyk
CONTROLLING I BUDŻETOWANIE Z UWZGLĘDNIENIEM BIZNESPLANÓW I KPIOpiekun: Magdalena Strzelczyk
CONTROLLING I BUDŻETOWANIE Z UWZGLĘDNIENIEM BIZNESPLANÓW I KPIOpiekun: Paulina Kołątaj
CONTROLLING I BUDŻETOWANIE Z UWZGLĘDNIENIEM BIZNESPLANÓW I KPI
Finansista, absolwent studiów MBA, superwizor wielu treningów biznesowych i interpersonalnych, zawodowo Dyrektor Finansowy oraz Prokurent w ogólnopolskiej firmie telekomunikacyjnej, Posiada wydany przez Ministra Skarbu Państwa dyplom poświadczający pozytywne złożenie egzaminu dla kandydatów na członków rad nadzorczych. Doświadczony menedżer finansowy zarówno w sferze operacyjnej jak i nadzorczej. Efektywnie zarządzał ponad 60 osobowym zespołem pracowników w obszarach księgowości, controllingu, finansów i windykacji. Nadzorował od strony finansowej realizację projektów finansowanych z funduszy UE. Posiada bogate doświadczenie w przekształceniach Spółek prawa handlowego (restrukturyzacja, podział, prywatyzacja). Trener posiada bardzo bogate doświadczenie szkoleniowe oraz unikalny warsztat szkoleń biznesowych. Prowadzone szkolenia zorientowane są na praktykę działania a głównym celem jest dostarczenie wiedzy pozwalającej na pozbawioną błędów adaptację teoretycznych metod ogólnych do specyficznych zastosowań umożliwiających właściwe wnioskowanie i ocenę, zarówno całych przedsiębiorstw jak również poszczególnych obszarów czy też scenariuszowo określonych projektów mogących istotnie wpłynąć na kondycję przedsiębiorstwa. Zajęcia prowadzone są głównie w trybie warsztatowo -problemowym, w oparciu o specjalnie dobrane case studies obrazujące nieefektywność i pułapki standardowego podejścia do obszaru finansów w przedsiębiorstwach. Analiza przypadków podsumowywana jest komentarzem wykładowcy opartym na stosowanej dobrej praktyce finansowej. Wartością dodaną dla uczestników szkoleń jest umiejętnie wpleciony w cykl szkoleniowy praktyczny nurt inwestycyjny oraz zarządzanie finansami osobistymi.
Szkolenie zostało przeprowadzone przez trenera, którego chciało się słuchać. Proste przykłady, przystępny język i niespotykany jak na dzisiejsze czasy autodystans prowadzącego sprawiły, że czas upłynął zdecydowanie za szybko :) Wartość merytoryczna szkolenia - 10 pkt. w skali 0-10. Ponadto niezwykle profesjonalna obsługa menedżera szkolenia powodują, że szkolenie w FRR to zdecydowanie dobry wybór. Bardzo dziękuję i serdecznie polecam!