Menu

Brak jednoznacznych i jednolitych regulacji dotyczących pobytu i pracy obywateli Ukrainy spowodował, że podmioty zatrudniające nadal mają ogromne problemy z prawidłową weryfikacją tych dokumentów. Ciągłe wjazdy i wyjazdy do Polski cudzoziemców z różnych krajów / dotychczasowe decyzje pobytowe / przedłużenia „covidowe”, powodują konieczność wyjaśnienia, które dokumenty pozwalają na natychmiastowe zatrudnienie obywateli Ukrainy, a które wymagają zmiany i na jakich zasadach. Ponadto niedoskonała uproszczona procedura powiadamiania urzędów pracy „powoduje pułapki” doprowadzające do nielegalnej pracy.
Tak samo, nie małe kłopoty, stanowi wypełnienie wszystkich obowiązków wobec cudzoziemców zwolnionych z obowiązku uzyskania zezwolenia na pracę w Polsce oraz przygotowanie właściwej ścieżki legalizacji oświadczenia i zezwolenia na pracę oraz delegowania cudzoziemców.
Obowiązujące obecnie trzy procedury uzyskania pobytu i pracy cudzoziemców spowodowały, że na podmioty powierzające pracę oraz cudzoziemców nałożono mnóstwo wymagań, które muszą zostać spełnione nie tylko w czasie trwania postępowania, ale także po uzyskaniu decyzji administracyjnej.
Nowe stanowiska urzędów wojewódzkich w zakresie outsourcingu powodują, że podmioty powierzające pracę oraz podmioty „korzystające z pracowników zewnętrz-nych” muszą na nowo zorganizować procesy pracy i procesy produkcyjne.
Te i inne zagadnienia zostaną omówione w czasie szkolenia, a prowadzący - korzystając z długoletniej praktyki kontrolnej oraz znajomości postępowań w sprawach o wydanie decyzji dla cudzoziemców – wyjaśni prawidłowe procesy legalizacji pobytu i pracy obcokrajowców w Polsce, a na rzeczywistych dokumentach przekaże uczestnikom praktyczne uwagi w temacie szkolenia.
Szkolenie pozwoli zapoznać się ze stanowiskami Urzędu Do Spraw Cudzoziemców, Ministerstwa ds. Pracy, Państwowej Inspekcji Pracy oraz Straży Granicznej. Podczas szkolenia prowadzący odpowie na pytania uczestników oraz przedstawi sprawdzone metody postępowania zgodnego z obowiązującymi regulacjami honorowanymi przez Państwową Inspekcję Pracy oraz Straż Graniczną.
Opiekun: Magdalena Rynkowska
ZATRUDNIENIE CUDZOZIEMCÓW W POLSCE – PRAWIDŁOWE PROCEDURY, ZATRUDNIENE, OBOWIĄZKI, WYMAGANIA, DOKU-MENTACJA.Absolwent Wydziału Prawa i Administracji. Przez ponad 11 lat w Państwowej Inspekcji Pracy odpowiedzialny za planowanie i rozliczanie kontroli legalności zatrudnienia cudzoziem-ców. Praktyk, przeprowadził kilkaset kontroli PIP z zakresu legalności zatrudnienia cudzoziem-ców. Przez 15 miesięcy kierował sekcją kontroli legalności zatrudnienia. Na podstawie programów autorskich przeprowadził ponad 300 szkoleń otwartych i za-mkniętych dla przedsiębiorców, pracodawców, agencji zatrudnienia, menagerów, pracowników działów HR. Autor wielu opracowań i publikacji z zakresy legalności zatrudnienia cudzoziem-ców publikowanych w miesięcznikach: Kadry i Płace w Administracji, Inspektor Pracy. Biegły sądowy z zakresu legalności zatrudnienia cudzoziemców. Obecnie korzystając z długoletniej praktyki prowadzi działalność gospodarczą, w trakcie której współpracuje z kancelariami prawnymi oraz podatkowymi na terenie całego kraju, prowa-dząc szkolenia oraz audyty przedsiębiorców, zapewniając profesjonalną i kompleksową obsługę z zakresu zatrudniania i delegowania cudzoziemców.
Polecam to szkolenie wszystkim osobom zatrudniającym cudzoziemców. Bardzo dużo się dowiedziałam na tym szkoleniu. Wykładowca odpowie na wszystkie Państwa pytania i rozwiąże każdą z Państwa wątpliwości.
Szkolenie bardzo na czasie. Prowadzący posiada szeroką wiedzę na poruszany temat. Bardzo pozytywne wrażenia po skzoleniu.
Dobre szkolenie, bardzo dobryprowadzacy.