Zaświadczenie online o niezaleganiu w opłacaniu składek ZUS od listopada 2019 r.

24.12.2019 2019-12-24T00:00:00+01:00 https://www.frr.pl/news/913/zaswiadczenie-online-o-niezaleganiu-skladek-zus
Fundacja Rozwoju Rachunkowości
Zaświadczenie o niezaleganiu w opłacaniu składek ZUS
Zakład Ubezpieczeń Społecznych systematycznie udostępnia ubezpieczonym nowoczesne rozwiązania w zakresie świadczonych usług - w listopadzie wprowadzono kolejne ułatwienie dla przedsiębiorców.
Od listopada 2019 r. przedsiębiorcy mogą na portalu Biznes.gov.pl, złożyć wniosek do ZUS o wydanie zaświadczenia o niezaleganiu w opłacaniu składek.

W efekcie wspólnego projektu Ministerstwa Rozwoju oraz ZUS, użytkownicy portalu Biznes.gov.pl mogą już na nim złożyć wniosek do ZUS - o wydanie zaświadczenia o niezaleganiu w opłacaniu składek.

Na portalu Biznes.gov.pl, w ramach realizacji postulatu - "cyfrowego jednego okienka" włączono usługę "niezaleganie w ZUS",

Usługę „uzyskania zaświadczenia o niezaleganiu w opłacaniu składek ZUS” za pośrednictwem Biznes.gov.pl, przedsiębiorca może więc od listopada br. zrealizować bez problemu przez internet.

Aby zalogować się do serwisu należy:
•    posiadać Profil Zaufany lub e-dowód,
•    dopisać cel uzyskania zaświadczenia,
•    dopisać liczbę egzemplarzy,
•    dopisać miejscowość, z której składa się wniosek,
•    podpisać wniosek Profilem Zaufanym lub kwalifikowanym podpisem elektronicznym.

Po wykonaniu tych czynności wniosek od razu trafi do realizacji w ZUS.

Odpowiedź z ZUS pojawi się na Biznes.gov.pl, o czym przedsiębiorca zostanie powiadomiony e-mailem lub SMS-em. Takie zaświadczenie będzie gotowe do odebrania po zalogowaniu się do konta Biznes.gov.pl w zakładce „Moje sprawy”. Dokument można także odebrać na portalu PUE ZUS, w skrzynce odbiorczej.

Jeżeli przedsiębiorca nie ma jeszcze profilu na PUE ZUS, założy go w jednym z kroków ww. usługi, dzięki temu dane we wniosku o niezaleganie będą już w znacznej części wypełnione.

Podsumowując - „Zaświadczenie o niezaleganiu w opłacaniu składek ZUS” można załatwić na stronie: www.biznes.gov.pl/pl/firma/zus/chce-rozliczac-zus/proc_750-zaswiadczenie-o-niezaleganiu-zus. W sytuacji wystąpienia problemów ze skorzystaniem z usługi, można również pobrać w pdf instrukcję "Jak uzyskać zaświadczenie o niezaleganiu w opłacaniu składek ZUS za pośrednictwem biznes.gov.pl".

Jesteś zainteresowany szkoleniami zamkniętymi
przygotowanymi zgodnie z potrzebami Twojej firmy?

Zadzwoń!
  • Warszawa zadzwoń 22 583 10 00
  • Katowice zadzwoń 32 353 09 26
zamknij
zamknij

zamknij