Szkolenia FRR

URLOPY WYPOCZYNKOWE W PRAKTYCE - WARSZTATY W MS EXCEL

Prowadzący Iwona Kieszek, Urszula Trójkowska

Szkolenie urlopy wypoczynkowe Warszawa Celem szkolenia jest zarówno teoretyczne jak i praktyczne przygotowanie jego uczestników do obliczania wymiaru urlopu wypoczynkowego oraz wynagrodzenia i ekwiwalentu za urlop wypoczynkowy. Uczestnicy na praktycznych przykładach doskonalą umiejętności m.in. w zakresie proporcjonalnego rozliczania urlopów wypoczynkowych pracowników pełnoetatowych i niepełnoetatowych oraz ustalania stażu pracy z okresów nietypowych. Szkolenie jest prowadzone zgodnie z zasadą „minimum teorii maksimum praktyki” co pozwoli na usystematyzowanie wiedzy regulującej kwestię pracowniczych urlopów wypoczynkowych.

Praktycy dla Praktyków - gwarantujemy minimum teorii - maksimum praktyki. Budujemy nasze programy szkoleniowe, tak by przełożyły się na efekty biznesowe u naszych Klientów, zapewniając równocześnie komfortowe warunki organizacyjne (grupy do 15 osób).

Cel szkolenia:
Celem szkolenia jest omówienie najważniejszych zagadnień związanych z urlopami pracowniczymi, zapoznanie z przepisami regulującymi zasady przyznawania urlopów pracowniczych oraz obliczanie wynagrodzenia za czas urlopu wypoczynkowego i ekwiwalentu za urlop wypoczynkowy. Szkolenie prowadzone jest zgodnie z zasadą „minimum teorii maksimum praktyki”. Warsztaty praktyczne realizowane podczas szkolenia pozwolą na zdobycie szczegółowej wiedzy i praktyki w zakresie przepisów prawa pracy, regulujących kwestię pracowniczych urlopów wypoczynkowych.

Korzyści dla uczestników:
  • szczegółowe zapoznanie z najważniejszymi zagadnieniami dotyczącymi zasad przyznawania i udzielania urlopu wypoczynkowego
  • po ukończeniu szkolenia nabędziesz praktyczne umiejętności dotyczące naliczania wymiaru urlopu wypoczynkowego, właściwego ewidencjonowania w dokumentacji urlopowej oraz poprawnego naliczenia wynagrodzenia za urlop wypoczynkowy
  • każdy uczestnik szkolenia otrzyma arkusze kalkulacyjne umożliwiające poprawne wyliczenie wynagrodzenie za urlop wypoczynkowy oraz ekwiwalent pieniężny za urlop wypoczynkowy

Adresaci szkolenia:
  • osoby, które chcą zdobyć niezbędną wiedzę do rozpoczęcia pracy w działach kadr i płac
  • osoby pracujące w działach innych, niż kadry i płace, pragnące poznać lub zaktualizować wiedzę z tematyki objętej szkoleniem
  • osoby prowadzące własną działalność gospodarczą i zatrudniające pracowników
  • osoby pracujące w działach finansowo – księgowych, które chcą rozszerzyć wiedzę z zakresu naliczania wynagrodzenia i ekwiwalentu za urlop wypoczynkowy

Potwierdzenie uczestnictwa w szkoleniu:
Certyfikat ukończenia szkolenia Fundacji Rozwoju Rachunkowości w Polsce.

UWAGA
Istnieje możliwość organizacji szkolenia dla 2-3 osób, jak również w formie zamkniętej, dostosowanego do Państwa potrzeb. Aby uzyskać więcej informacji prosimy o kontakt z opiekunem szkolenia.
I. Podstawa prawna i zasady udzielania urlopu wypoczynkowego

II. Wymiar urlopu wypoczynkowego

1. Okresy zaliczane do stażu urlopowego

III. Prawo do pierwszego urlopu i zasady jego udzielania

IV. Urlop proporcjonalny i zasady jego obliczania

1. Rozpoczęcie lub zakończenie zatrudnienia w trakcie roku
2. Okresowe przerwy w wykonywaniu pracy
3. Zmiana wymiaru czasu pracy
4. Obniżenie wymiaru urlopu

V. Urlop dodatkowy i uzupełniający

VI. Urlop na żądanie

VII. Wymiar urlopu wypoczynkowego dla osób zatrudnionych w niepełnym wymiarze czasu pracy

VIII. Wynagrodzenie za urlop wypoczynkowy

1. Składniki uwzględniane w podstawie wynagrodzenia urlopowego
2. Składniki wyłączone z podstawy wynagrodzenia urlopowego
3. Zasady obliczania wynagrodzenia za urlop
4. Etapy obliczania wynagrodzenia za urlop wypoczynkowy
• Uwzględnienie stałych składników płacowych
• Ustalenie podstawy wymiaru
• Ustalenie liczby godzin przepracowanych w okresie z którego ustalana jest podstawa wymiaru
• Obliczenie stawki za 1 godzinę ze składników zmiennych
• Wyliczenie wysokości należnego wynagrodzenia za urlop ze zmiennych składników

IX. Ekwiwalent pieniężny za niewykorzystany urlop wypoczynkowy

1. Kiedy wypłacamy ekwiwalent za urlop
2. Składniki wynagrodzenia uwzględniane przy ustalaniu podstawy do ekwiwalentu oraz zasady naliczania ekwiwalentu urlopowego
3. Ekwiwalent dla pracowników zatrudnionych w niepełnym wymiarze czasu pracy

Czas trwania

8 godzin dydaktycznych (1 godzina dydaktyczna = 45 minut) Zajęcia odbywają się w godzinach:
- 9:00 - 10:30
- przerwa 15 minut
- 10:45 - 12:15
- przerwa na lunch 45 minut
- 13:00 - 14:30
- przerwa 15 minut
- 14:45 - 16:15
Kieszek
Iwona Kieszek

Posiada ponad 11 lat doświadczenia w działach kadr i płac w dużych korporacjach (w tym głównie produkcyjnych). Ekspert w zakresie naliczania wynagrodzeń i ubezpieczeń społecznych. Doświadczony praktyk posiadający kwalifikacje w zawodzie Kierownika Działu Kadrowo-Płacowego potwierdzone certyfikatem zawodowym. Ukończyła studia podyplomowe „Prawo pracy w zarządzaniu relacjami pracowniczymi” w Wyższej Szkole Zarządzania i Prawa im. Heleny Chodkowskiej.

Zobacz inne szkolenia prowadzone przez Iwona Kieszek

Trójkowska
Urszula Trójkowska

Ekspert w zakresie naliczania wynagrodzeń i ubezpieczeń społecznych, z wieloletnią praktyką zawodową w dziale Personalnym, głównie w dużych firmach produkcyjnych. Trener z zakresu prawa pracy dla kadry kierowniczej. Doświadczony Praktyk posiadający kwalifikacje w zawodzie Kierownika Działu Kadrowo-Płacowego potwierdzone certyfikatem zawodowym. Ukończyła studia podyplomowe na Uniwersytecie Łódzkim z zakresu kadr i płac.

Zobacz inne szkolenia prowadzone przez Urszula Trójkowska

cena Całkowita cena szkolenia wynosi 629,10 zł netto (629,10 zł brutto). ocena Przy zgłoszeniu do 19 sierpnia 2019 r. oferujemy rabat w wysokości 10%. Szkolenie jest zwolnione z VAT zgodnie z art. 43 ust. 1 pkt 26 lit. a Ustawy o podatku od towarów i usług z dnia 11.03.2004 r
Cena zawiera:
  • udział w szkoleniu
  • materiały szkoleniowe
  • serwis kawowy
  • lunch
  • komputery wraz z oprogramowaniem podczas zajęć
  • certyfikat
Adres:
ul. Wita Stwosza 32/5, 2 piętro
02-661 Warszawa

To szkolenie organizujemy także w innych lokalizacjach:

Ostatnio przeglądane

  • super Nowość
Data szkolenia
21.10.2019
1219
Cena
699,00 zł netto -10%
629.10 PLN 629,10 zł netto
629,10 zł brutto
2019-08-19
ocena Przy zgłoszeniu do 19 sierpnia 2019 r. oferujemy rabat w wysokości 10%.
miasto Lokalizacja: Warszawa inna lokalizacja
czas trwania Czas trwania: 8 godzin
tryb szkolenia Tryb szkolenia: Tryb Dzienny
numer edycji Numer edycji: 1 edycja

Jesteś zainteresowany szkoleniami zamkniętymi
przygotowanymi zgodnie z potrzebami Twojej firmy?

Zadzwoń!
  • Warszawa zadzwoń 22 583 10 00
  • Katowice zadzwoń 32 353 09 26
zamknij
zamknij

zamknij
Proszę czekać...
proszę czekać