CASH FLOW - BUDOWA I ANALIZA DLA FINANSISTÓW
Szkolenie ukierunkowane jest na potrzeby menedżerów różnych szczebli, zajmujących się finansami, którzy chcieliby nabyć wiedzę na temat budowy i analizy rachunku przepływów pieniężnych. Głównym celem szkolenia jest przedstawienie relacji, jakie zachodzą pomiędzy rachunkiem przepływów pieniężnych a bilansem i rachunkiem zysków i strat oraz przekazanie praktycznej umiejętności analizy danych z rachunku w kontekście zarządzania płynnością finansową jednostki.
u naszych Klientów, zapewniając równocześnie komfortowe warunki organizacyjne (grupy do 15 osób).
Cel szkolenia:
- zapoznanie uczestników szkolenia z zasadami sporządzania rachunku przepływów pieniężnych według Krajowego Standardu Rachunkowości nr 1 Rachunek przepływów pieniężnych i Ustawy o Rachunkowości,
- przekazanie praktycznych umiejętności (poprzez szereg ćwiczeń prowadzonych w ramach szkolenia) analizy i oceny rachunku przepływów pieniężnych w powiązaniu z pozostałymi sprawozdaniami finansowymi, w szczególności bilansem i rachunkiem zysków i strat,
- wskazanie korzyści, jakie wiążą się z korzystaniem z rachunku przepływów do zarządzania płynnością finansową przedsiębiorstwa.
Przyswojenie podstawowej wiedzy dotyczącej sporządzania rachunku, znajomość wzajemnych relacji pomiędzy Cash Flow a bilansem i rachunkiem zysków i strat oraz zdobycie umiejętności przeprowadzania analizy rachunku przepływów pieniężnych. Wiedza ta jest niezwykle istotna dla menedżerów, którzy – nie uczestnicząc w pracach księgowych związanych ze sporządzaniem sprawozdania - powinni rozumieć zarówno sposób jego przygotowywania, jak i możliwości w zakresie analizy i interpretacji danych z niego pochodzących. Dzięki uczestnictwu w szkoleniu menedżerowie będą mogli na równi z księgowymi dyskutować o możliwościach zarządzania środkami pieniężnymi poprze Cash flow.
Adresaci szkolenia:
Szkolenie przeznaczone jest dla osób, które chcą się nauczyć sprawnie czytać i analizować rachunek przepływów pieniężnych, w szczególności zapraszamy menedżerów, analityków oraz wszystkie osoby zarządzające finansami.
Potwierdzenie uczestnictwa w szkoleniu:
Certyfikat ukończenia szkolenia Fundacji Rozwoju Rachunkowości.
UWAGA
Istnieje możliwość organizacji szkolenia dla 2-3 osób, jak również w formie zamkniętej, dostosowanego do Państwa potrzeb. Aby uzyskać więcej informacji prosimy o kontakt z opiekunem szkolenia.
I. Rachunek przepływów pieniężnych jako element sprawozdania finansowego według Ustawy o Rachunkowości.
- Zasady memoriałowa a kasowa w kontekście sporządzania sprawozdań finansowych
- Podstawowe definicje dotyczące przepływów, zawarte w Ustawie i Krajowym Standardzie Rachunkowości nr 1.
- Charakterystyka segmentów rachunku: operacyjnego, inwestycyjnego i finansowego.
- Metody sporządzania rachunku przepływów pieniężnych: bezpośrednia i pośrednia.
- Powiązanie pozycji rachunku z pozycjami bilansu i rachunku zysków i strat.
- Omówienie najważniejszych pozycji rachunku przepływów pieniężnych.
- Podstawy sporządzenia rachunku przepływów pieniężnych – case studies.
- Rachunek według KSR 1 a sprawozdanie z przepływów pieniężnych według MSR 7 – podobieństwa i różnice.
II. Analiza rachunku przepływów pieniężnych w kontekście zarządzania płynnością finansową w przedsiębiorstwie.
- analiza powiązań między bilansem, rachunkiem zysków i strat oraz rachunkiem przepływów pieniężnych
- klasyczne wskaźniki płynności a wskaźniki oparte o Cash flow
- Cash flow w rachunkowości zarządczej jako podstawa ustalenia przyszłych przepływów gotówkowych
Terminarz
14.10.2024 - 14.10.2024, Katowice, tryb dzienny
Opiekun: Magdalena Rynkowska
CASH FLOW - BUDOWA I ANALIZA DLA FINANSISTÓWProwadzący: Aleksandra Tarasek
17.10.2024 - 17.10.2024, Online, tryb dzienny
Opiekun: Magdalena Rynkowska
CASH FLOW - BUDOWA I ANALIZA DLA FINANSISTÓWProwadzący: Wojciech Próchnicki
29.11.2024 - 29.11.2024, Warszawa, tryb dzienny
Opiekun: Monika Połosak
CASH FLOW - BUDOWA I ANALIZA DLA FINANSISTÓWProwadzący: Rafał Kusy
Czas trwania
8 godzin dydaktycznych (1 godzina dydaktyczna = 45 minut)Wojciech Próchnicki
Doświadczony manager controllingu i finansów z praktyką na stanowiskach kontrolera finansowego, dyrektora finansowego oraz zarządzającego. Przez okres trzech lat był naczelnym redaktorem prowadzącym magazynu „Informacja Zarządcza” oraz redaktorem prowadzący magazynu „Controlling i Rachunkowość Zarządcza”. Ukończył studia w zakresie zarządzanie i marketing; zarządzanie i inżynieria produkcji; rachunkowość i finanse; nadzór, kontrola i audyt w gospodarce i administracji. Tak szeroki wachlarz wykształcenia daje mu wiedzę z zakresu finansów, controllingu, sprawozdawczości oraz zarządzania poparte mocnymi umiejętnościami techniczno-informatycznymi. Trener z dużym doświadczeniem jako konsultant systemów controllingowych oraz budżetowych w przedsiębiorstwach produkcyjnych, handlowych i usługowych. Autor publikacji na temat zastosowania Ms Excel w controllingu, analizie i księgowości w magazynach „Szef Sprzedaży”, „Finanse i controlling”, „Controlling i Rachunkowość Zarządcza”. Autor podręczników „Controlling w przykładach. Poradnik praktyka” oraz „Zastosowanie Excela w pracy analityka finansowego, specjalisty ds. controllingu i analityka sprzedaży”.
Aleksandra Tarasek
Absolwentka Akademii Ekonomicznej w Katowicach na kierunku Finanse i Bankowość oraz Marketing; nauczyciel akademicki; długoletni pracownik naukowy Katedry Finansów Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach; współpracowała z wieloma wyższymi uczelniami na Śląsku; obecnie współpracuje z Kolegium Zarządzania przy Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach; trener w firmach szkoleniowych; od lat współpracuje z firmami trudniącymi się organizacją szkoleń wewnętrznych i zewnętrznych w obszarach ekonomii, psychologii biznesu itp. Doświadczenie w biznesie rozpoczynała na stanowisku dyrektora finansowego w założonej wraz z partnerami spółce PRO4 Sp. z o.o.; współpracowała jako analityk, kontroler i doradca finansowy z firmami takimi jak MM Marek Myśliwiec Sp. z o.o., Samanta Listwan i Adamek SJ, Sitel Sp. z o.o., Fenixia S.C., Vida SP. z o.o., KABE Sp. z o.o., Agrohurt Sp. z o.o.,była również konsultantem w projektach realizowanych przez Probus Business Consulting Sp. z o.o. oraz Proximus SA; pełniła funkcję zastępcy dyrektora zarządzającego w giełdowej spółce Grupa Finansowa Premium SA; pełniła funkcję analityka w firmie Union Finance Sp. z o.o.; doradza między innymi firmom Sileman Sp. z o.o., Elsat Sp. z o.o.; Obecnie współpracuje z firmami szkoleniowymi, prowadzi własną działalność doradczą realizując projekty analityczne i inwestycyjne; Prowadzi szkolenia m.in. z zakresu zarządzania finansami, analizy finansowej, wskaźników finansowych, analizy procesu inwestycyjnego, controllingu i budżetowania
Rafał Kusy
W swojej pracy zawodowej miał kilkuletnie doświadczenie w pracy w bankowości w największych bankach w obszarach związanych z ryzykiem kredytowym czy restrukturyzacją kredytów bankowych. Od kilku lat prowadzi własną firmę doradztwa finansowego RAPA Consulting (biznes plany, programy restrukturyzacyjne, wyceny przedsiębiorstw, due dilligence, memoranda inwestycyjne). W karierze zawodowej był i jest członkiem kilku rad nadzorczych. Dr Kusy brał udział w kilkudziesięciu projektach doradczych m.in. z zakresu wyceny, pozyskiwania środków finansowych dla przedsiębiorstw, restrukturyzacji finansowej i organizacyjnej przedsiębiorstw, przygotowywania i wdrażania strategii rozwoju. Prowadzi szereg szkoleń z zakresu: Biznes Plan, Wycena przedsiębiorstw, Controlling, Budżetowanie, Ocena projektów inwestycyjnych. W pracy naukowej zajmuje się głównie problematyką zarządzania ryzykiem, portfelem inwestycyjnym, zarządzania finansami firm, biznes planami i planem finansowym, wyceną przedsiębiorstw. Jest autorem lub współautorem kilku artykułów oraz referatów naukowych. Prowadzi zajęcia dydaktyczne w języku Polskim i angielskim z m.in. zarządzania ryzykiem, portfela inwestycyjnego, wyceny przedsiębiorstw i oceny projektów inwestycyjnych, finansów przedsiębiorstw, analizy finansowej, rachunkowości menedżerskiej, budżetowania finansowego , controllingu na studiach dyplomowych I i II stopnia w Akademii Ekonomiczno-Humanistycznej w Warszawie oraz kursy MBA w Instytucie Podstaw Informatyki Polskiej Akademii Nauki. Jest również powołany na biegłego sądowego przy Sądzie Okręgowym Warszawa-Praga w Warszawie z zakresu księgowość, rachunkowość, finanse, ekonomia, wycena i analiza przedsiębiorstw.
- udział w szkoleniu
- materiały szkoleniowe
- serwis kawowy
- lunch
- certyfikat
- udział w szkoleniu
- certyfikat
- materiały w formie elektronicznej dostarczane mailowo
Realizacja szkoleń online krok po kroku:
- Po zaksięgowaniu wpłaty otrzymają Państwo na maila link z dostępem do wydarzenia na dedykowanej platformie
- W dniu szkolenia należy zalogować się do platformy. Szkolenie rozpocznie się o wyznaczonej godzinie
- Podczas szkolenia widzicie Państwo ekran podzielony na trzy części w których widoczne są: prezentacja, trener oraz czat
Poniżej znajduje się lista opinii naszych Klientów na temat szkolenia CASH FLOW - BUDOWA I ANALIZA DLA FINANSISTÓW. Każda nowa opinia jest weryfikowana przez naszego pracownika pod kątem rzeczywistego uczestnictwa w szkoleniu.
5
5,0
/
5
-
Uczestniczki szkolenia
03.10.2018
5 5,0 / 5
Jestesmy mile zaskoczone szkoleniem, zarówno częścią merytoryczną, osobą i podejściem wykładowcy, a także samą organizacją szkolenia. Dużo praktycznych przykładów, kurs spełnił wszystkie nasze oczekiwania.
Opiekunowie szkoleń
Ostatnio przeglądane
Dbamy o Twoją prywatność
Poprzez wykorzystanie ciasteczek oraz technologiom pokrewnym, jesteśmy w stanie dostosować prezentowane Ci treści. Zgoda na zapisywanie informacji w Twojej przeglądarce oraz ich używanie i przetwarzanie (włączając profilowanie oraz analizy rynkowe i statystyczne) umożliwia nam lepsze dopasowanie oferty do Twoich potrzeb i zainteresowań. Odpowiedzialność za zarządzanie Twoimi danymi ponosi Centrum Szkoleniowe FRR wraz z wybranymi partnerami, z którymi nawiązaliśmy współpracę.
Dane są przetwarzane w celu udoskonalenia użytkowania naszych serwisów, generowania danych statystycznych oraz poprawy ogólnej funkcjonalności naszej strony. Klikając przycisk "Zgadzam się", wyrażasz zgodę na marketingowe i statystyczne wykorzystanie plików cookies przez platformę FRR oraz partnerów.
Pamiętaj, że zgoda jest całkowicie dobrowolna. Swój wybór możesz zmodyfikować na stronie Polityki prywatności.
Kliknij polityka cookies, aby dowiedzieć się więcej, w tym jak zarządzać plikami cookies za pośrednictwem swojej przeglądarki internetowej.
Wybór zgód
- Meta - Polityka prywatności
- Google Products - Polityka prywatności
- Sales Manago - Polityka prywatności
- Smartsupp products - Polityka prywatności