SPECJALISTA DS. WINDYKACJI

Prowadzący Prowadzący  Artur Hildebrand

Specjalista ds. windykacji szkolenie Czy windykacja to tylko odzyskiwanie należności? Jakie są predyspozycje kandydata na specjalistę ds. windykacji? Jakie wyzwania i obowiązki czekają Cię w tym zawodzie? Jak stworzyć własny system windykacji (politykę windykacyjną)? Celem szkolenia jest przygotowanie do wykonywania zawodu specjalisty ds. windykacji. Zajęcia pozwalają zdobyć wiedzę i umiejętności w zakresie samodzielnego prowadzenia skutecznej windykacji oraz zarządzania procesami windykacyjnymi w przedsiębiorstwach produkcyjnych, handlowych i usługowych.

3
Data szkolenia
Lokalizacja
Tryb
Cena
30.11 - 01.12.2023
Katowice
Tryb dzienny
Pewny termin
1240,00 zł netto / brutto
04.12 - 05.12.2023
Online: na żywo
Tryb dzienny
1180,00 zł netto / brutto
22.01 - 23.01.2024
Warszawa
Tryb dzienny
1240,00 zł netto / brutto
1180 1240 PLN
Praktycy dla Praktyków - gwarantujemy minimum teorii - maksimum praktyki. Budujemy nasze programy szkoleniowe, tak by przełożyły się na efekty biznesowe u naszych Klientów, zapewniając równocześnie komfortowe warunki organizacyjne.

Cel szkolenia:
Przygotowanie do wykonywania zawodu specjalisty ds. windykacji.
Zajęcia pozwalają zdobyć wiedzę i umiejętności w zakresie samodzielnego prowadzenia skutecznej windykacji oraz zarządzania procesami windykacyjnymi w przedsiębiorstwach produkcyjnych, handlowych i usługowych. Ryzyko niewywiązania się z płatności towarzyszy każdej transakcji sprzedaży z odroczonym terminem płatności. Przedsiębiorca może poprzez właściwe procedury windykacyjne zmniejszyć ryzyko strat z powodu braku zapłaty ze strony kontrahenta. Warunkiem koniecznym skutecznego odzyskiwania należności jest istnienie w przedsiębiorstwie monitoringu należności i działu windykacji, lub przynajmniej jednego pracownika w charakterze specjalisty ds. windykacji. Osoby zajmujące się windykacją powinny pracować zgodnie ze stworzonym wcześniej systemem windykacji. System taki powinien powstać w przedsiębiorstwie zanim pojawią się należności przeterminowane, a to szkolenie zapewnia narzędzia odpowiednie do tego celu.


Metody prowadzenia zajęć:
Szkolenie prowadzone jest interaktywnie – metodą warsztatową, angażując uczestników do czynnego udziału i wypowiedzi w poszczególnych kwestiach.
Szkolenie podzielone jest na moduły składające się z części teoretycznej i praktycznej. Teoria podana jest w przyswajalny sposób i dopełniona dyskusją z uczestnikami. Część praktyczna opiera się na zróżnicowanych ćwiczeniach indywidualnych i grupowych, mających na celu sugestywne prezentowanie własnych racji.
Nauka poprzez kreatywność, elastyczność i osobiste doświadczenia jest najskuteczniejszą formą zdobywania nowych umiejętności.
Zajęcia prowadzone są w niewielkich grupach do 14 osób.

Wszystkie powyższe zagadnienia opieram na swoim ponad 20-letnim doświadczeniu w windykacji. Przedstawiam praktyczne możliwości wykorzystania prawnych aspektów w tym temacie w oparciu o konkretne „życiowe” przykłady oraz w oparciu o wzory dokumentów, którymi uczestnicy muszą się posługiwać. Szkolenie nie jest wyłącznie odczytaniem wiedzy z podręczników np. prawa, ponieważ zależy mi na przyswojeniu przez Państwa niezbędnych informacji i umiejętności samodzielnego szukania rozwiązań.


Korzyści dla Uczestników szkolenia:
 • weryfikacja swoich predyspozycji do wykonywania zawodu Specjalisty ds. windykacji
 • opanowanie podstaw tworzenia procedur windykacyjnych w firmie opartych o konkretne przykłady oraz osiągnięcie samodzielności w zarządzaniu procesami windykacyjnymi
 • praktyczna wiedza na temat jak i gdzie sprawdzić wiarygodność i kondycję finansową kontrahenta przed rozpoczęciem współpracy
 • podczas szkolenia poruszone zostaną prawne metody najskuteczniej zabezpieczające wierzytelności, jak też metody mniej skuteczne, ale również dostępne w obrocie gospodarczym
 • poznanie technik ułatwiających budowanie korzystnych relacji z dłużnikiem oraz nabycie umiejętności negocjowania z dłużnikami (trening praktyczny)
 • zdobycie wiedzy o rodzajach działań windykacyjnych, kolejności i terminach tych działań
 • przyswojenie podstawowej i niezbędnej wiedzy dla Specjalisty ds. windykacji o postępowaniu sądowym i egzekucyjnym (windykacja sądowa i egzekucyjna).
Adresaci szkolenia:
 • pracownicy działów sprzedaży, windykacji oraz finansowo-księgowych odpowiedzialni lub współodpowiedzialni za odzyskiwanie należności
 • osoby chcące przekwalifikować się lub pozyskać nowe umiejętności
 • windykatorzy pragnący podnieść swoje kwalifikacje.
Potwierdzenie uczestnictwa w szkoleniu:
Certyfikat ukończenia szkolenia Fundacji Rozwoju Rachunkowości.

Kurs składa się z następujących modułów:


SPECJALISTA DS. WINDYKACJI, Dzień I
SPECJALISTA DS. WINDYKACJI, Dzień II

Terminarz

30.11.2023 - 01.12.2023, Katowice, tryb dzienny
zmień

Opiekun: Magdalena Rynkowska

SPECJALISTA DS. WINDYKACJI
- 30.11.2023, czwartek (09:00 - 15:15)
Prowadzący: Artur Hildebrand
- 01.12.2023, piątek (09:00 - 15:15)
Prowadzący: Artur Hildebrand
04.12.2023 - 05.12.2023, Online, tryb dzienny
zmień

Opiekun: Monika Połosak

SPECJALISTA DS. WINDYKACJI
- 04.12.2023, poniedziałek (09:00 - 15:15)
Prowadzący: Artur Hildebrand
- 05.12.2023, wtorek (09:00 - 15:15)
Prowadzący: Artur Hildebrand
22.01.2024 - 23.01.2024, Warszawa, tryb dzienny
zmień

Opiekun: Monika Połosak

SPECJALISTA DS. WINDYKACJI
- 22.01.2024, poniedziałek (09:00 - 15:15)
Prowadzący: Artur Hildebrand
- 23.01.2024, wtorek (09:00 - 15:15)
Prowadzący: Artur Hildebrand

Czas trwania

14 godzin dydaktycznych (1 godzina dydaktyczna = 45 minut)
Hildebrand
Artur Hildebrand

Znany praktyk windykacyjny na terenie całej Polski. Magister prawa na Uniwersytecie Śląskim. Ukończył studia podyplomowe „Fundusze Unii Europejskiej” na Uniwersytecie Łódzkim. Swoją karierę zawodową zaczynał jako aplikant komorniczy, dalej rozwijając się m.in. jako specjalista ds. windykacji, dzięki czemu po kilku latach objął stanowisko Kierownika Działu Windykacji. Obecnie nadal zajmuje się czynnie pracą w windykacji osób fizycznych i prawnych oraz dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem, prowadząc szkolenia z zakresu windykacji, szczególnie skupiając się na aspektach prawnych oraz praktyce. Jako szkoleniowiec nie tylko efektywnie realizuje zaplanowane cele, dzięki czemu uczestnicy zdobywają wiedzę i umiejętności praktyczne, ale także aktywizuje uczestników w swoje zajęcia, tworzy dobry klimat pracy w grupie i udziela wskazówek dotyczących rozwijania umiejętności windykacyjnych w praktyce. O sobie mówi: Jestem 20 letnim praktykiem w branży windykacyjnej. Doświadczenie zdobyte w ciągu tych lat pracy w różnych firmach produkcyjno – handlowych, a także w kancelarii komornika sądowego na stanowisku aplikanta komorniczego są bardzo przydatne również w pracy trenerskiej. Jako wykładowca, oprócz teorii staram się przekazywać również praktyczną wiedzę i dzielić się doświadczeniem zdobytym podczas współpracy z sądami, komornikami, firmami windykacyjnymi, ubezpieczycielami, bankami i innymi instytucjami. Zależy mi, aby uczestnicy moich szkoleń oprócz wiedzy nabyli potrzebne w pracy z ludźmi umiejętności odpowiednich zachowań: perswazji, negocjacji, aktywnego słuchania, radzenia sobie ze stresem, budowania pozytywnych relacji w komunikacji z innymi oraz wytrwałości.Ucząc innych sam nieustannie się przy tym się uczę, bo praca z ludźmi rozwija i poszerza horyzonty. Jako trener udoskonalam swój warsztat z każdym kolejnym szkoleniem.

Zobacz inne szkolenia prowadzone przez Artur Hildebrand

cena Cena zależy od lokalizacji i trybu szkolenia, jaki zostanie przez Państwa wybrany. Szkolenie jest zwolnione z VAT zgodnie z art. 43 ust. 1 pkt 26 lit. a Ustawy o podatku od towarów i usług z dnia 11.03.2004 r
Cena szkolenia stacjonarnego zawiera:
 • udział w szkoleniu
 • materiały szkoleniowe
 • serwis kawowy
 • poczęstunek
 • certyfikat
Cena szkolenia online zawiera:
 • udział w szkoleniu
 • certyfikat
 • materiały w formie elektronicznej dostarczane mailowo
 • dostęp do platformy on-line w dniu szkolenia
Szkolenie jest organizowane w kilku lokalizacjach: Katowice, Online, Warszawa
ul. Moniuszki 4 / 8 40-005 Katowice
Online
Realizacja szkoleń online krok po kroku:
 1. Po zaksięgowaniu wpłaty otrzymają Państwo na maila link z dostępem do wydarzenia na dedykowanej platformie
 2. W dniu szkolenia należy zalogować się do platformy. Szkolenie rozpocznie się o wyznaczonej godzinie
 3. Podczas szkolenia widzicie Państwo ekran podzielony na trzy części w których widoczne są: prezentacja, trener oraz czat
ul. Wita Stwosza 32 / 5 2 piętro 02-661 Warszawa

Opiekunowie szkoleń

Katowice
Magdalena Rynkowska
Online, Warszawa
Monika Połosak

Ostatnio przeglądane

429
czas trwania Czas trwania: 14 godzin dydaktycznych
numer edycji Numer edycji: 62 edycja
Opiekunowie szkoleń
Katowice
Magdalena Rynkowska
Online, Warszawa
Monika Połosak

Jesteś zainteresowany szkoleniami zamkniętymi
przygotowanymi zgodnie z potrzebami Twojej firmy?

Zadzwoń!
 • Warszawa zadzwoń 22 583 10 00
 • Katowice zadzwoń 32 353 09 26
zamknij
zamknij

zamknij