WERYFIKACJA KONTRAHENTA ORAZ ŹRÓDŁA INFORMACJI - jak, gdzie i kiedy sprawdzić dłużnika?

Prowadzący Prowadzący  Artur Hildebrand

weryfikacja kontrahentów szkolenie Szkolenie ma na celu przygotowanie do wykonywania zawodu windykatora. Windykator współcześnie to osoba, która powinna posiadać duży zasób wiedzy ogólnej a także specjalistycznej; warto przybliżyć sobie charakterystykę zawodu windykatora i określić swoje silne cechy charakteru przydatne przy wykonywaniu tego zawodu. W obecnym czasie coraz częściej wśród kontrahentów, z którymi współpracujemy napotykamy niesolidne firmy oraz osoby fizyczne, nieprzestrzegające zasad należytej współpracy handlowej; firmy nadużywające kredytów kupieckich, które poprzez swoje działania lub zaniechania powodują wymierne straty finansowe i pogorszenie płynności finansowej. Działania prewencyjne weryfikujące sytuację gospodarczą kontrahenta oraz jego kondycję finansową to odpowiedzialne zadanie, ponieważ pozwala uniknąć strat materialnych przez wierzyciela i jego popadnięcia w tarapaty finansowe - dlatego warto poznać instrumenty, które w znacznym stopniu ułatwią ich realizację. W przypadku udziału w pełnej Akademii Windykacji uczestnik po zdaniu końcowego egzaminu może uzyskać stosowne zaświadczenie Ministra Edukacji Narodowej (MEN) o ukończeniu kursu.

3
Data szkolenia
Lokalizacja
Tryb
Cena
23.05.2024
Katowice
Tryb dzienny
820,00 zł netto / brutto
04.07.2024
Online: na żywo
Tryb dzienny
650,00 zł netto / brutto
10.10.2024
Warszawa
Tryb dzienny
820,00 zł netto / brutto
650 820 PLN
Praktycy dla Praktyków - gwarantujemy minimum teorii - maksimum praktyki. Budujemy nasze programy szkoleniowe, tak by przełożyły się na efekty biznesowe
u naszych Klientów, zapewniając równocześnie komfortowe warunki organizacyjne (grupy do 15 osób).

Cel szkolenia:
Szkolenie ma na celu przygotowanie do wykonywania zawodu windykatora. Windykator współcześnie to osoba, która powinna posiadać duży zasób wiedzy ogólnej a także specjalistycznej; warto przybliżyć sobie charakterystykę zawodu windykatora i określić swoje silne cechy charakteru przydatne przy wykonywaniu tego zawodu.

Szkolenie jest częścią Akademii Windykacji >>>
Zapraszamy do zapoznania się z ofertą Akademii.

W przypadku udziału w pełnej Akademii Windykacji uczestnik po zdaniu końcowego egzaminu może uzyskać stosowne zaświadczenie Ministra Edukacji Narodowej (MEN) o ukończeniu kursu z zakresu windykacji, w nawiązaniu do specyfikacji kodu zawodu Windykator - (kod zawodu 421403)

Korzyści dla uczestników szkolenia:
 • Weryfikacja swoich predyspozycji do wykonywania zawodu windykatora
 • Pozyskanie informacji ułatwiających zbudowanie skutecznej polityki windykacyjnej wobec kontrahentów
 • Przedstawienie sposobów weryfikowania kontrahentów przed podjęciem decyzji o współpracy. Dzięki szkoleniu poznają Państwo praktyczne możliwości ograniczenia kontaktów z niesolidnymi kontrahentami.
 • Zaznajomienie się z warunkami uzasadniającymi ponoszenie odpowiedzialności przez współmałżonka lub spadkobierców za brak zapłaty głównego dłużnika.
Adresaci szkolenia:
 • Pracownicy działów finansowo-księgowych m.in. księgowym, którym powierzono odzyskiwanie należności jako dodatkowy obowiązek ,
 • osoby pragnące podnieść swoje kwalifikacje i umiejętności,
 • przedstawiciele handlowi, których cele lub prowizje uzależnione są od terminowych płatności.
Metody pracy stosowane podczas szkoleń:
Szkolenie prowadzone jest interaktywnie – metodą warsztatową, angażując uczestników do czynnego udziału i wypowiedzi w poszczególnych kwestiach.
Szkolenie podzielone jest na moduły składające się z części teoretycznej i praktycznej. Teoria podana jest w przyswajalny sposób i dopełniona dyskusją z uczestnikami.
Nauka poprzez kreatywność, elastyczność i osobiste doświadczenia jest najskuteczniejszą formą zdobywania nowych umiejętności.
Zajęcia prowadzone są w niewielkich grupach do 14 osób.

Wszystkie powyższe zagadnienia opieram na swoim ponad 20-letnim doświadczeniu w windykacji. Przedstawiam praktyczne wykorzystanie możliwości w tym temacie w oparciu o konkretne „życiowe” przykłady oraz w oparciu o wzory dokumentów, którymi uczestnicy powinni się posługiwać. Szkolenie nie jest wyłącznie odczytaniem wiedzy z podręczników np. prawa, ponieważ zależy mi na przyswojeniu przez Państwa niezbędnych informacji i umiejętności samodzielnego szukania rozwiązań. Zapraszam do otwartej dyskusji, wymiany pomysłów, inspirujących pytań, zaciętej wymiany zdań na temat dostępnych praktycznych możliwości weryfikacji kontrahentów oraz poprawienia skuteczności odzyskiwania należności.

Potwierdzenie uczestnictwa w szkoleniu:
Certyfikat ukończenia szkolenia Fundacji Rozwoju Rachunkowości.

UWAGA
Istnieje możliwość organizacji szkolenia dla 2-3 osób, jak również w formie zamkniętej, dostosowanego do Państwa potrzeb. Aby uzyskać więcej informacji prosimy o kontakt z opiekunem szkolenia.

1. Pojęcie windykacji i jej części składowe

2. Podstawowe elementy polityki windykacyjnej
  
3. Charakterystyka zawodu windykatora
a) Windykator telefoniczny a terenowy
b) Profil windykatora – cechy i kompetencje dobrego negocjatora
c) Zadania zawodowe windykatora

4. Weryfikacja -  źródła informacji 
a) Jak i gdzie oraz kiedy sprawdzić kontrahenta/dłużnika?
b) Oświadczenia, które dobrze uzyskać od kontrahenta 
c) Odpowiedzialność za zobowiązania w zależności od formy prawnej działalności gospodarczej z uwzględnieniem najnowszych zmian prawnych

5. Odpowiedzialność współmałżonka
a) Zgoda współmałżonka na zawarcie czynności prawnej
b) Nadanie klauzuli wykonalności tytułowi wykonawczemu przeciwko małżonkowi dłużnika 
c) Podział majątku małżonków na wniosek wierzyciela

6. Odpowiedzialność spadkobierców
a) Przyjęcie i odrzucenie spadku
b) Odpowiedzialność za długi spadkowe
c) Stwierdzenie nabycia spadku

7. Podstawowe informacje o upadłości konsumenckiej


Terminarz

23.05.2024 - 23.05.2024, Katowice, tryb dzienny
zmień

Opiekun: Magdalena Rynkowska

WERYFIKACJA KONTRAHENTA ORAZ ŹRÓDŁA INFORMACJI - jak, gdzie i kiedy sprawdzić dłużnika?
- 23.05.2024, czwartek (09:00 - 16:15)
Prowadzący: Artur Hildebrand
04.07.2024 - 04.07.2024, Online, tryb dzienny
zmień

Opiekun: Monika Połosak

WERYFIKACJA KONTRAHENTA ORAZ ŹRÓDŁA INFORMACJI - jak, gdzie i kiedy sprawdzić dłużnika?
- 04.07.2024, czwartek (09:00 - 16:15)
Prowadzący: Artur Hildebrand
10.10.2024 - 10.10.2024, Warszawa, tryb dzienny
zmień

Opiekun: Monika Połosak

WERYFIKACJA KONTRAHENTA ORAZ ŹRÓDŁA INFORMACJI - jak, gdzie i kiedy sprawdzić dłużnika?
- 10.10.2024, czwartek (09:00 - 16:15)
Prowadzący: Artur Hildebrand

Czas trwania

8 godzin dydaktycznych (1 godzina dydaktyczna = 45 minut)
Hildebrand
Artur Hildebrand

Znany praktyk windykacyjny na terenie całej Polski. Magister prawa na Uniwersytecie Śląskim. Ukończył studia podyplomowe „Fundusze Unii Europejskiej” na Uniwersytecie Łódzkim. Swoją karierę zawodową zaczynał jako aplikant komorniczy, dalej rozwijając się m.in. jako specjalista ds. windykacji, dzięki czemu po kilku latach objął stanowisko Kierownika Działu Windykacji. Obecnie nadal zajmuje się czynnie pracą w windykacji osób fizycznych i prawnych oraz dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem, prowadząc szkolenia z zakresu windykacji, szczególnie skupiając się na aspektach prawnych oraz praktyce. Jako szkoleniowiec nie tylko efektywnie realizuje zaplanowane cele, dzięki czemu uczestnicy zdobywają wiedzę i umiejętności praktyczne, ale także aktywizuje uczestników w swoje zajęcia, tworzy dobry klimat pracy w grupie i udziela wskazówek dotyczących rozwijania umiejętności windykacyjnych w praktyce. O sobie mówi: Jestem 20 letnim praktykiem w branży windykacyjnej. Doświadczenie zdobyte w ciągu tych lat pracy w różnych firmach produkcyjno – handlowych, a także w kancelarii komornika sądowego na stanowisku aplikanta komorniczego są bardzo przydatne również w pracy trenerskiej. Jako wykładowca, oprócz teorii staram się przekazywać również praktyczną wiedzę i dzielić się doświadczeniem zdobytym podczas współpracy z sądami, komornikami, firmami windykacyjnymi, ubezpieczycielami, bankami i innymi instytucjami. Zależy mi, aby uczestnicy moich szkoleń oprócz wiedzy nabyli potrzebne w pracy z ludźmi umiejętności odpowiednich zachowań: perswazji, negocjacji, aktywnego słuchania, radzenia sobie ze stresem, budowania pozytywnych relacji w komunikacji z innymi oraz wytrwałości.Ucząc innych sam nieustannie się przy tym się uczę, bo praca z ludźmi rozwija i poszerza horyzonty. Jako trener udoskonalam swój warsztat z każdym kolejnym szkoleniem.

Zobacz inne szkolenia prowadzone przez Artur Hildebrand

cena Cena zależy od lokalizacji i trybu szkolenia, jaki zostanie przez Państwa wybrany. Szkolenie jest zwolnione z VAT zgodnie z art. 43 ust. 1 pkt 26 lit. a Ustawy o podatku od towarów i usług z dnia 11.03.2004 r
Cena zawiera:
 • udział w szkoleniu
 • materiały szkoleniowe
 • serwis kawowy
 • lunch
 • certyfikat
Szkolenie jest organizowane w kilku lokalizacjach: Katowice, Online, Warszawa
ul. Moniuszki 4 / 8 40-005 Katowice
Online
Realizacja szkoleń online krok po kroku:
 1. Po zaksięgowaniu wpłaty otrzymają Państwo na maila link z dostępem do wydarzenia na dedykowanej platformie
 2. W dniu szkolenia należy zalogować się do platformy. Szkolenie rozpocznie się o wyznaczonej godzinie
 3. Podczas szkolenia widzicie Państwo ekran podzielony na trzy części w których widoczne są: prezentacja, trener oraz czat
ul. Wita Stwosza 32 / 5 2 piętro 02-661 Warszawa

To szkolenie nie ma jeszcze opinii. Uczestniczyłeś w tym szkoleniu? Prześlij nam swoją recenzję poprzez formularz.

Opiekunowie szkoleń

Katowice
Magdalena Rynkowska
Online, Warszawa
Monika Połosak

Ostatnio przeglądane

131
czas trwania Czas trwania: 8 godzin dydaktycznych
numer edycji Numer edycji: 57 edycja
Opiekunowie szkoleń
Katowice
Magdalena Rynkowska
Online, Warszawa
Monika Połosak

Jesteś zainteresowany szkoleniami zamkniętymi
przygotowanymi zgodnie z potrzebami Twojej firmy?

Zadzwoń!
 • Warszawa zadzwoń 22 583 10 00
 • Katowice zadzwoń 32 353 09 26
zamknij
zamknij

zamknij

Dbamy o Twoją prywatność

Poprzez wykorzystanie ciasteczek oraz technologiom pokrewnym, jesteśmy w stanie dostosować prezentowane Ci treści. Zgoda na zapisywanie informacji w Twojej przeglądarce oraz ich używanie i przetwarzanie (włączając profilowanie oraz analizy rynkowe i statystyczne) umożliwia nam lepsze dopasowanie oferty do Twoich potrzeb i zainteresowań. Odpowiedzialność za zarządzanie Twoimi danymi ponosi Centrum Szkoleniowe FRR wraz z wybranymi partnerami, z którymi nawiązaliśmy współpracę.

Dane są przetwarzane w celu udoskonalenia użytkowania naszych serwisów, generowania danych statystycznych oraz poprawy ogólnej funkcjonalności naszej strony. Klikając przycisk "Zgadzam się", wyrażasz zgodę na marketingowe i statystyczne wykorzystanie plików cookies przez platformę FRR oraz partnerów.

Pamiętaj, że zgoda jest całkowicie dobrowolna. Swój wybór możesz zmodyfikować na stronie Polityki prywatności.

Kliknij polityka cookies, aby dowiedzieć się więcej, w tym jak zarządzać plikami cookies za pośrednictwem swojej przeglądarki internetowej.

Wybór zgód

Wyświetl szczegóły