Nie używasz Windowsa?? Możesz mieć problemy z Urzędem Skarbowym.12-02-2018

Od 1 stycznia 2018 obowiązek wysyłania Jednolitego Pliku Kontrolnego dotyczy już wszystkich przedsiębiorców. Po niespełna 2 miesiącach funkcjonowania systemu, okazało się jednak, że bezpłatna aplikacja dostępna jest tylko dla jednego systemu operacyjnego.

Jak alarmują niektórzy przedsiębiorcy, jeśli w firmie nie jest używany system Windows, przesłanie pliku jest niemożliwe. Prowadzi to do niebezpiecznej i kuriozalnej sytuacji, bowiem Ministerstwo Finansów wprowadziło obowiązek, z którego część przedsiębiorców nie jest w stanie się wywiązać, co może ściągnąć na nich postępowanie karne.

Biuro Prasowe MF radzi przedsiębiorcom, zainstalowanie aplikacji ‘Klient JPK 2.0’, która działa również na systemie Linux. Nie rozwiązuje to jednak problemów użytkowników systemu MAC. Dla nich, jak na razie, Ministerstwo nie ma dobrych wiadomości. Być może kolejna aktualizacja aplikacji rozwiąże problemy tej grupy przedsiębiorców, ale nie jest to jeszcze do końca pewne. Do tego czasu będą oni musieli czasowo przesiąść się na system Windows.
zamknij

zamknij
Proszę czekać...
proszę czekać