Facebook

Szkolenia, kursy zawodowe i publikacje z dziedziny rachunkowości, finansów, księgowości, prawa, podatków. Katowice i Warszawa. Dowiedz się więcej!

Fundacja Rozwoju Rachunkowości | Szkolenia, kursy zawodowe

Fundacja Rozwoju Rachunkowości

Jak wypełnić przelew do ZUS w 2018 roku03-01-2018

Przypominamy, iż od 1 stycznia zmianie uległy zasady opłacania składek ZUS przez osoby prowadzące działalność gospodarczą. Wraz z Nowym Rokiem zlikwidowany został system, w którym składki ZUS opłacane były 3 oddzielnymi przelewami (oddzielnie ubezpieczenia społeczne, zdrowotne i Fundusz Pracy). Zamiast nich, od 2018 wykonywać będziemy tylko jeden zbiorczy przelew.

W nowym przelewie do ZUS nie będziemy już podawać identyfikatorów nadawcy przelewu (NIP, REGON lub serii dowodu osobistego) oraz numeru deklaracji DRA oraz okresu ubezpieczeniowego, za jaki są opłacane składki.

W nowym przelewie do ZUS od 1 stycznia 2018 r. wpisujemy następujące dane:
•    jedną kwotę będącą sumą wszystkich składek,
•    odbiorcę płatności, czyli ZUS,
•    tytuł przelewu: np. okres za który opłacane są składki oraz numer deklaracji (01 2018/01)
•    indywidualny numer rachunku składkowego (wysłany został listem poleconym przez ZUS, można go sprawdzić również na stronie www.eskładka.pl
•    nadawcę (w przypadku papierowego blankietu wpłaty) - przy realizacji przelewu bankowości elektronicznej nadawca jest domyślny.

Szczegółowe informacje na temat wysyłania przelewów do ZUS znajdziecie Państwo w broszurze wydanej przez ZUS.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat zasad rozliczania składek ZUS zapraszamy na szkolenie ZUS - warsztaty praktyczne z wykorzystaniem programu Płatnik organizowane przez Fundację Rozwoju Rachunkowości.
WarszawaOlsztyn

Autor: Izabela Jośko
kup książkę

Kontakt

Proszę czekać...
proszę czekać