"Porozmawiajmy o... Krajowym Systemie e-Faktur" relacja ze spotkania w Ministerstwie Finansów

06.02.2024 2024-02-06T00:00:00+01:00 https://www.frr.pl/news/1549/porozmawiajmy-o-krajowym-systemie-e-fakturrelacja-ze-spotkania-w-ministerstwie-finansow
Fundacja Rozwoju Rachunkowości
-
W dniu 2 lutego 2024 r. w Ministerstwie Finansów miało miejsce spotkanie pt. "Porozmawiajmy o Krajowym Systemie e-Faktur".

Będąc uczestnikami tego wydarzenia mogliśmy się zapoznać z nowymi informacjami w sprawie obowiązkowego KSeF.

Kluczową kwestią pozostaje fakt, że mimo że jeszcze oficjalna data wejścia w życie obligatoryjnego systemu KSeF nie została wskazana, to jednak MF potwierdziło, że prace nad KSeF dalej trwają, a sam system nie będzie istotnie zmieniany. Minister Finansów po zakończonym audycie technicznym na przełomie kwietnia i maja tego roku wskaże dokładną datą wprowadzenia Krajowego Systemu e-Faktur.

System ma funkcjonować według dotychczasowej schemy faktury ustrukturyzowanej FA(2). Regulacje prawne w zakresie daty wystawienia faktury, obowiązku podawania w przelewach numeru KSeF faktury i terminów przekazywania faktur offline mają pozostać w dotychczasowej wersji.

Burzliwym tematem są faktury konsumenckie, czy mają być włączone do systemu KSeF. Minister Finansów chce powołać grupy konsultacyjne w celu prowadzenia dalszych dyskusji i prac nad KSeF.

O wszelkich zmianach i aktualnościach w sprawie KSeF będziemy informować na bieżąco. 

Jesteś zainteresowany szkoleniami zamkniętymi
przygotowanymi zgodnie z potrzebami Twojej firmy?

Zadzwoń!
  • Warszawa zadzwoń 22 583 10 00
  • Katowice zadzwoń 32 353 09 26
zamknij
zamknij

zamknij