Nadanie uprawnień do certyfikowania kwalifikacji rynkowej „Zarządzanie Procesami Księgowymi” dla Fundacji Rozwoju Rachunkowości w Polsce

14.07.2021 2021-07-14T00:00:00+02:00 https://www.frr.pl/news/1163/instytucja-certyfikujaca-zarzadzanie-procesami-ksiegowymi
Fundacja Rozwoju Rachunkowości
Z przyjemnością informujemy, że w dniu 7 lipca 2021r. Ministerstwo Finansów nadało Fundacji Rozwoju Rachunkowości w Polsce uprawnienia do certyfikowania kwalifikacji rynkowej „Zarządzanie Procesami Księgowymi”.

Co to oznacza?
Już wkrótce będziemy organizować i przeprowadzać certyfikowane egzaminy potwierdzające nabycie kwalifikacji określonej w Zintegrowanym Systemie Kwalifikacji jako „Zarządzanie Procesami Księgowymi”.

Jak wygląda proces certyfikacji?
Do udziału w certyfikacji może zgłosić się każda osoba posiadająca średnie wykształcenie.
Pierwszym etapem jest walidacja, czyli sprawdzenie czy uczestnik nabył efekty uczenia się wymagane dla danej kwalifikacji. Nie ma znaczenia, jak, ani gdzie te efekty zostały zdobyte (może to być kurs stacjonarny bądź internetowy, praktyka w firmie itd.).
Proces walidacji przeprowadzany jest przez grupę ekspertów, po zatwierdzeniu przez ekspertów nabycia wszystkich wymaganych efektów uczenia się zostanie wydany certyfikat z oznaczeniem zgodnym z Polską Ramą Kwalifikacji (PRK).

Oznaczenie PRK jest elementem wspólnym certyfikacji prowadzonej przez wszystkie Instytucje Certyfikujące (IC).
Wszystkie certyfikaty – wydane przez różne instytucje certyfikujące – mają tę samą wartość. Każda instytucja wydająca certyfikaty musi spełnić te same wymogi zawarte w opisie danej kwalifikacji.

Nadanie uprawnień do certyfikowania kwalifikacji rynkowej „Zarządzanie Procesami Księgowymi” dla Fundacji Rozwoju Rachunkowości w Polsce, załącznik 1
Źródło: Zintegrowany System Kwalifikacji

Jesteś zainteresowany szkoleniami zamkniętymi
przygotowanymi zgodnie z potrzebami Twojej firmy?

Zadzwoń!
  • Warszawa zadzwoń 22 583 10 00
  • Katowice zadzwoń 32 353 09 26
zamknij
zamknij

zamknij