Facebook

Szkolenia, kursy zawodowe i publikacje z dziedziny rachunkowości, finansów, księgowości, prawa, podatków. Katowice i Warszawa. Dowiedz się więcej!

Fundacja Rozwoju Rachunkowości | Szkolenia, kursy zawodowe

Fundacja Rozwoju Rachunkowości

RSS

Aktualności

Przychód pracownika z tytułu wykorzystania samochodu służbowego do celów prywatnych 16-08-2017

Korzystanie ze służbowego samochodu przez pracowników do celów prywatnych kwalifikowane jest do świadczeń nieodpłatnych. Wartość świadczenia stanowi przychód pracownika ze stosunku pracy, który podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym. Natomiast do przychodów ze stosunku pracy zaliczane są wszelkie wypłaty pieniężne oraz wartość pieniężna świadczeń w naturze lub ich ekwiwalenty.
...

Więcej

Projekt nowej Ordynacji Podatkowej już niedługo 07-08-2017

Prof. Leonard Etel, przewodniczący Komisji Kodyfikacyjnej Ogólnego Prawa Podatkowego poinformował, że we wrześniu 2017 roku będzie gotowy projekt nowej Ordynacji podatkowej.

"We wrześniu będzie gotowy projekt, uzasadnienie i przepisy wykonawcze oraz projekt tzw. ustawy wprowadzającej, czyli komplet dokumentów związanych z nową Ordynacją podatkową. Zgodnie z harmonogramem mieliśmy dwa lata na przygotowanie zmian, licząc od 13 października 2015 r., czyli przyjęcia przez rząd kierunkowych założeń. Zdążymy w założonym terminie"...

Więcej

Otrzymaliśmy Certyfikat MSUES! 01-08-2017

Jest nam niezmiernie miło poinformować Państwa, o tym, że Fundacja Rozwoju Rachunkowości po raz kolejny otrzymała Certyfikat Małopolskich Standardów Usług Edukacyjno Szkoleniowych.

Otrzymany certyfikat potwierdza najwyższą jakość organizowanych przez nasz szkoleń.
Dziękujemy Państwu za zaufane, jakim obdarzaliście nas dotychczas i zapraszamy do dalszego korzystania z naszych usług

Zespół Fundacji Rozwoju Rachunkowości

Więcej

Obrót nowymi towarami z kategorii elektronika w procedurze VAT-marża 31-07-2017

Ministerstwo Finansów w dniu 26 lipca 2017 wydało komunikat, ostrzega, że nie można stosować procedury VAT-marży do sprzedaży nowych towarów.

„W wyniku monitoringu informacji zawartych w Internecie, w szczególności na popularnych platformach aukcyjnych, stwierdzono rozpowszechnioną praktykę stosowania procedury VAT-marża, przy obrocie nowymi towarami. Dotyczy to przede wszystkim towarów z kategorii elektroniki, a zwłaszcza telefonów komórkowych oraz tabletów.”
...

Więcej

Faktura zaliczkowa a brak płatności 21-07-2017

Zdarzają się sytuacje, w których podatnik zgodnie z przepisami wystawi fakturę zaliczkową na 30 dni przed jej otrzymaniem, lecz transakcja ostatecznie nie dojdzie do skutku. W związku z tym powstaje pytanie, jak należałoby potraktować taką fakturę oraz w jaki sposób uniknąć zapłaty podatku wykazanego na “pustej” fakturze?

Zgodnie z art. 108 ust. 1 ustawy o VAT w przypadku gdy osoba prawna, jednostka organizacyjna niemająca osobowości prawnej lub osoba fizyczna wystawi fakturę, w której wykaże kwotę podatku, jest obowiązana do jego zapłaty....

Więcej

kup książkę

Kontakt

Proszę czekać...
proszę czekać