Facebook

Szkolenia, kursy zawodowe i publikacje z dziedziny rachunkowości, finansów, księgowości, prawa, podatków. Katowice i Warszawa. Dowiedz się więcej!

Fundacja Rozwoju Rachunkowości | Szkolenia, kursy zawodowe

Fundacja Rozwoju Rachunkowości

RSS

Aktualności

Likwidacja progu wartościowego w transakcjach między podmiotami powiązanymi 26-06-2017

Powstanie obowiązku przygotowania dokumentacji podatkowej oraz jej zakres od 2017 roku zależy od poziomu przychodów lub kosztów podatnika, ale z poprzedniego roku. Im wyższe przychody (albo koszty), tym bardziej rozbudowaną dokumentację trzeba będzie przygotować, a każdy z kolejnych stopni dokumentacji ma zawierać inny zakres informacji.

Uchylone zostały dotychczasowe przepisy dotyczące progów wartościowych powodujących obowiązek opracowania dokumentacji dla poszczególnych typów transakcji, z wyjątkiem poniższych sytuacji:...

Więcej

Kontrola JPK_VAT 19-06-2017

Ministerstwo Finansów na swojej stronie zamieściło komunikat o weryfikacji JPK_VAT.
...

Więcej

Jakie dane powinny obowiązkowo znaleźć się na fakturze? 12-06-2017

Przedsiębiorcy często stoją przed dylematem i zastanawiają się jakie dane powinny znaleźć się na fakturze sprzedaży potwierdzającej transakcję.

Przepis art. 106e ust.1 ustawy o podatku od towarów i usług w punktach od 1 do 15 określa dane, jakie powinna zawierać standardowa faktura dokumentująca krajową, opodatkowaną dostawę towarów lub świadczenie usług na rzecz innego podatnika.

Zgodnie z tym przepisem faktura powinna zawierać:
...

Więcej

Dzień Księgowego 9 czerwca 2017 07-06-2017

9 czerwca obchodzony jest DZIEŃ KSIĘGOWEGO
Dzień ten ma na celu uświadomienie społeczeństwu jak odpowiedzialny, ważny i potrzebny jest zawód księgowych. Służy zwróceniu uwagi na potrzebę kontynuowania tradycji tego zawodu.

Nieprzypadkowo właśnie dziś wprowadzamy do oferty nowy kurs DYPLOMOWANY KSIĘGOWY, który kierowany jest do doświadczonych księgowych oraz kandydatów na biegłych rewidentów. Kurs poprowadzą doświadczeni specjaliści i praktycy: Justyna Bartela oraz Jacek Kołaczyński.

Z okazji święta księgowych oferujemy rabat aż 20% na wszystkie kursy księgowości! Aby otrzymać rabat należy zgłosić się na wybrany kurs w dniach 7-9 czerwca!
...

Więcej

Limit płatności powyżej 15.000 złotych a transakcje zagraniczne 05-06-2017

Od 1 stycznia 2017 r. ustawodawca wprowadził do ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych nowe regulacje w zakresie korekty kosztów.

Zgodnie z art. 22p ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych i odpowiednio art. 15d ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych do korekty takiej zobowiązany jest przedsiębiorca, który reguluje swoje zobowiązania wobec kontrahentów dokonując zapłaty w gotówce zamiast za pośrednictwem rachunku płatniczego, w sytuacji gdy jednorazowa wartość takiej transakcji przekracza kwotę 15.000 zł - bez względu na ilość płatności w ramach tej transakcji. Wśród wielu przedsiębiorców pojawiają się wątpliwości czy ta korekta ma zastosowanie również do transakcji w których jedną ze stron jest przedsiębiorca zagraniczny, czy tylko do transakcji krajowych.
...

Więcej

kup książkę

Kontakt

Proszę czekać...
proszę czekać